12 колишніх українських високопосадовців Інтерпол оголосив у міжнародний розшук

За словами Арсена Авакова зараз проаналізовані всі документи і множинні пункти звинувачень, за певними пунктами Інтерпол погодився з українською позицією і оголосив відповідний розшук.

– В рамках цього розшуку по всій території світу, де діє і підписано угоду з Інтерполом, особи зазначені в цьому переліку повинні бути затримані і екстрадовано в Україну, – зазначив Міністр.

Окремо він наголосив на позиції цієї ситуації з боку Російської Федерації.

– Нещодавно Генеральний прокурор Російської Федерації поширив неправдиву інформацію, а тому, що Україна не зверталася за видачею пана Януковича і його команди. Я офіційно інформую про те, що МВС направило в відповідну базу розшуку СНД, яку адмініструє МВС Російської Федерації. 24 ключових колишніх українських високопосадовців, до яких ми маємо претензію. І ці документи знаходяться в МВС Російської Федерації у відповідній базі і не виставляються в розшук протягом більш, ніж 6 місяців. Неодноразово наші звернення, в тому числі звернення Генерального прокурора, і мої, як Міністра внутрішніх справ, залишилися без відповіді, – підкреслив глава МВС.

Зокрема, Міністр відзначив, що Російське керівництво ігнорує всі юридичні кроки по видачі цих злочинців з точки зору законодавства України.

– Ми не бачимо ніякої перспективи продовжувати наше співробітництво в рамках протоколів СНД, – підкреслив Арсен Аваков.