Україна та Грузія співпрацюватимуть у боротьбі зі «злодіями у законі» та наркозлочинністю

Для підвищення ефективності боротьби  зі злочинністю МВС ініціює створення міждержавної робочої групи. Про це 10 вересня 2018 року повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков під час зустрічі з віце-прем’єр-міністром, міністром внутрішніх справ Грузії Георгієм Гахарія.

«Нас цікавить взаємодія кримінального блоку поліції обох країн. Головна проблема – ідентифікація осіб та оперативний обмін інформацією. У нас виникали ситуації, коли досить довго ми не могли отримати інформацію про арештованих в Україні громадян Грузії. Ми розуміли, що затриманий – кримінальний авторитет, але не мали підтвердження від грузинської сторони. Інша проблема – це питання взаємодії відомств щодо «злодіїв у законі», – зазначив Арсен Аваков.

МВС ініціює створення міждержавної робочої групи для боротьби з організованою злочинністю та «злодіями у законі». Робочу групу буде створено з числа офіцерів кримінальної поліції  – для спільної роботи, оперативного обміну інформацією та реагування на загрози. Контактна група буде створена між чотирма країнами – Україна-Туреччина-Азербайджан-Грузія.

Крім того сторони обговорили подальші дії у боротьбі з нарко- та кіберзлочинністю.

Міністр внутрішніх справ Грузії Георгій Гахарія зазначив, що грузинська сторона готова до плідної співпраці за всіма напрямами. Він також відмітив значні успіхи Департаменту кіберполіції Національної поліції України.

«У вас один з найкращих Департаментів боротьби з кіберзлочинами в Європі. Саме тому ми б хотіли запросити одного з офіцерів до нас, аби перейняти ваш досвід», – повідомив Георгій Гахарія.