Міністр внутрішніх справ підписав Декларацію про взаємне співробітництво з ФБР США

Арсен Аваков провів робочу зустріч з директором Федерального бюро розслідувань США Крістофером Реєм. Сторони підписали Декларацію про наміри розвивати взаємне співробітництво в ряді питань, зокрема за напрямком протидії незаконному обігу наркотиків та кіберзлочинності.

«Угода між МВС та ФБР США дозволить зробити радикальний прорив у питаннях, що стосуються обміну інформацією та доступу до технічних можливостей двох відомств. З директором ФБР ми обговорили цілий ряд загроз, які надходять до нас від путінського режиму. І сформували спільні кроки, які дозволять нам вести боротьбу з російською агресією. Також, сьогодні був підписаний меморандум між Нацполіцією та Департаментом ФБР, зусилля якого направлені на боротьбу з організованою злочинністю», – зазначив глава МВС.

Підписана рамкова Угода дасть можливість поглибити співробітництво з відповідними Департаментами ФБР в протидії наркозлочинності, кіберзлочинності, а також у документуванні організованих злочинних угрупувань, які діють як на території України, так і по всьому світу.

Під час зустрічі сторони обговорили затримання учасників міжнародної злочинної платформи, відомої як «Avalanche», яка щодня інфікувала по всьому світу до півмільйона комп’ютерів.

«Мова йде про затримання хакера, якого США звинувачували у використанні фальшивих документів та привласнені коштів. Цей злочинець був заарештований у Києві. І сьогодні ми, разом із представниками ФБР, ще раз повернулися до цієї ситуації. Колеги подякували нам за роботу українських спеціалістів. Спільна боротьба з кіберзлочинами буде тривати і далі, оскільки це діяльність, яка не має меж і кордонів», – наголосив міністр.

Нагадаємо, 25 лютого 2018 року українські кіберполіцейські затримали хакера, якого розшукували правоохоронці 30-ти країн світу. Мережа «Avalanche» функціонувала сім років. За попередніми підрахунками грошові втрати пов’язані з кібератаками «Avalanche», склали сотні мільйонів євро по всьому світу.

Довідкова:

Федеральне бюро розслідувань (ФБР, Federal Bureau of Investigation, FBI) –  агентство Міністерства юстиції США, яке виступає у ролі федерального кримінального слідчого органу і внутрішньої розвідки (контррозвідки). В юрисдикцію ФБР входять повноваження розслідувати діяльність більш ніж 200 категорій порушень і федеральних злочинів.

Штаб-квартира ФБР, знаходиться у Вашингтоні, округ Колумбія. 56 відділень розташовані у великих містах на всій території Сполучених Штатів, 400 місцевих установ – у невеликих містах і селищах по всій країні

Крістофер Ашер Рей (Christopher Asher Wray, рід. 1966) – американський юрист, адвокат і державний службовець. З 2 серпня 2017 р директор ФБР США. У 2002-2005 рр. заступник Генерального прокурора / Міністра юстиції США, що відповідає за Управління по кримінальних справах Міністерства юстиції США.