Арсен Аваков: Україна та Австралія спільно протидіятимуть транскордонним кіберзагрозам

Спільну програму системної взаємодії в боротьбі проти тероризму та кіберзлочинності домовились розробити міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков та міністр внутрішніх справ Австралії Пітер Даттон під час робочої поїздки української делегації до Австралії.

У зустрічі також взяли участь голова Національної поліції України Сергій Князєв та комісар Федеральної поліції Австралії Ендрю Колвін.

За словами міністра внутрішніх справ України, сьогодні світ має спільні загрози – кібератаки та тероризм у всіх його проявах. Через гібридну війну із РФ для України важливо посилити протидію та захист від кіберзагроз:

«Україна – перший полігон, де Росія випробовує свої гібридні технології, і ми вже маємо великий досвід, як їм протидіяти. У цьому конфлікті є і «шукачі пригод» із Австралії, які ввійшли до складу незаконних збройних формувань. Люди, які отримали досвід участі у гібридних конфліктах, так само небезпечні і для вашого суспільства, адже вони є носіями специфічної інформації, що може шкодити національній безпеці на користь агресивним діям РФ. За цим напрямком ми співпрацюємо з Італією і Великою Британією, тому ми б хотіли і вам передати цей список із п’яти осіб, які є громадянами Австралії, для реагування та жорстких дій».

За його словами, українські кіберспеціалісти вже не раз співпрацювали з австралійськими колегами.

«Ми провели дві досить вдалі спільні операції, але ми б хотіли, щоб наша робота була системною. Найближчим часом я буду в кіберцентрі Інтерполу в Сінгапурі, де ми хочемо суттєво посилити нашу присутність, в першу чергу, з точки зору протидії кібервійни і захисту від атак. Ми ґрунтовно працюємо в цьому питанні з нашими колегами з США і Великобританії. Провели найбільшу спецоперацію «Avalanche», спрямовану на виявлення банківських шахраїв по всьому світу. Наша спільна міжнародна група протидіяла вірусу «Non Petya». Даний вірус торкнувся і Австралії. Як мені відомо, злочинна група, яка поширювала «Non Petya», також причетна до атак під час виборів у Франції і Великобританії», – повідомив Арсен Аваков.

Міністр внутрішніх справ Австралії Пітер Даттон зазначив, що в даному напрямку вони вже співпрацюють з США, Канадою, Новою Зеландією і Великобританією та створили розвідувальний альянс «П’ять очей». Однак Австралія зацікавлена розширювати співпрацю і з іншими країнами.

«В австралійському контексті нас хвилює вплив Китаю та Росії. Ми виробили певні стандарти, спрямовані на протидію даними кібератак, захист критичної інфраструктури і масштабних міжнародних капіталів, які є в нашій країні. Ви знаєте, що ми входимо в розвідувальне об’єднання «П’ять очей» з Канадою, США, Новою Зеландією і Великобританією, але ми також зацікавлені виходити за межі цього союзу в контексті розвідувальних даних. Тому ми можемо розглянути проект спільної позиції та подальшої співпраці», – сказав Пітер Даттон.

Окрім цього, сторони обговорили взаємне визнання водійських посвідчень та інших ID-документів, а також залучення допомоги від Уряду Австралії для забезпечення психологічної та фізіологічної реабілітації постраждалих в ході АТО/ООС військовослужбовців та поліцейських.