Арсен Аваков: Українські поліцейські будуть підвищувати кваліфікацію за програмами CEPOL

Сьогодні, 5 лютого, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і виконавчий директор CEPOL Детлеф Шредер підписали Угоду між МВС України та Агентством Європейського Союзу з підготовки співробітників правоохоронних органів (CEPOL).

Арсен Аваков подякував європейським колегам за освітні програми і зазначив, що українські правоохоронці завжди готові вчитися і здобувати новий досвід.

«За останні 5 років особовий склад української поліції оновився на 40%. Зменшився середній вік офіцерів – поліція помолодшала. Ми точно знаємо, що молодому поколінню необхідний досвід, тому значну увагу приділяємо вдосконаленню знань і умінь наших офіцерів. Ми готові навчатися і з радістю приєднаємося до програми, яку ви нам пропонуєте. Дякую за цю можливість», – звернувся до присутніх гостям Арсен Аваков.

До сих пір з CEPOL співпрацювали тільки вузи системи МВС. Підписана сьогодні Угода дозволяє залучити до освітніх програм діючих співробітників Нацполіціі.

Відтепер українські правоохоронці зможуть проходити тренінги, обмінюватися новітніми практиками та отримають доступ до відкритих ресурсів електронної мережі e-Net CEPOL.

У МВС зазначили, що поліція України досягла рівня, коли підготовка особового складу проходить за єдиним стандартом.

Кожен працівник поліції повинен два роки відпрацювати звичайним патрульним, незалежно від освіти. Тільки після цього, як співробітник отримає досвід роботи в патрульній поліції, він зможе претендувати на більш високу посаду. Ця стратегія актуалізує напрям підготовки керівного складу поліції.

Виконавчий директор CEPOL Детлеф Шредер зазначив, що побував в Національній академії внутрішніх справ та основним напрямком двостороннього співробітництва на його думку є кібербезпека.

«Нашим пріоритетом є постійне підвищення кваліфікації співробітників і передача досвіду молодим фахівцям. Українські представники вже беруть участь в ряді наших ініціатив, ми плануємо збільшити їх чисельність. Також в рамках проекту ЄС запускаємо апгрейд, спрямований на боротьбу з організованою злочинністю», – зазначив виконавчий директор CEPOL.

Довідка:

CEPOL (Європейський поліцейський коледж) – агентство Європейського союзу, що об’єднує офіцерів поліції в Європі з метою розвитку міжнародного співробітництва в боротьбі зі злочинністю та забезпечення громадської безпеки і правопорядку. Його штаб-квартира знаходиться в місті Брамше, Великобританія.

Європейський поліцейський коледж має наступні цілі та завдання:

  •  Розширювати знання офіцерів поліції про національні поліцейські системи, про структури інших держав-членів і про транскордонну взаємодію поліції всередині ЄС;
  •  Розширювати знання про функціонування і ролі міжнародних і союзних інститутів, наприклад, Європолу та Євроюсту;
  •  Організувати курси для офіцерів;
  •  Сприяти підготовці узгоджених програм навчання співробітників поліції на місцях з урахуванням транскордонного співробітництва між поліцейськими силами в Європі;
  • Розробляти і забезпечувати підготовку поліцейських керівників в країнах-кандидатах;

Також агентство може взаємодіяти з союзними органами щодо забезпечення правопорядку, з відповідними навчальними закладами в Європі, а також з відповідними національними навчальними інститутами в країнах, що не входять до ЄС, особливо країнах-кандидатах. Коледж проводить 70-100 курсів, семінарів і конференцій щороку.