Арсен Аваков: Україна і Канада посилюють співпрацю у сфері міграції та мобільності

Сьогодні, 21 квітня, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков і Міністр імміграції, біженців та громадянства Канади Марко Мендічіно урочисто відкрили перше установче засідання Українсько-канадської робочої групи з мобільності.

Міністр внутрішніх справ заявив, що сьогодні Україна починає важливий етап у відносинах з дружньою Канадою, країною, де проживає велика кількість українців.

На порядку денному робочої групи широкий спектр питань у сфері міграції та мобільності, включаючи спрощення режиму поїздок громадян України до Канади.

«Інституція, яка впроваджує в практичну площину кращий світовий досвід забезпечення безпеки, оформлення і видачі паспортних документів, здійснення контролю в питаннях громадянства і міграції – це Державна міграційна служба України. Наше відомство докладе максимум зусиль для якнайшвидшого досягнення прогресу у вирішенні питань порядку денного», – заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

У свою чергу, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба зазначив, що сьогодні розпочато новий формат двосторонніх відносин України та Канади:

«Україна приділяє особливу увагу українсько-канадському діалогу в міграційній і візовій сферах. Сьогодні ми відкриваємо нову сторінку в історії і починаємо новий формат двосторонньої взаємодії».

Арсен Аваков підкреслив, що засідання робочої групи по мобільності стане важливою платформою для предметного обміну думками щодо напрямків ефективної взаємодії та розвитку співробітництва міграційних і прикордонних відомств обох країн.

«Мені дуже приємно бути причетним до зближення наших країн через формат інтенсивного діалогу з питань мобільності громадян. Вільна і широка транскордонна мобільність – це значний фактор в побудові відносин повної довіри, зміцнення дружніх відносин між народами. Сьогодні ми вже маємо успішний досвід лібералізації процесів мобільності громадян з європейськими країнами, низкою країн азіатського і близькосхідного регіонів. Майже чотири роки тому – 11 червень 2017 року – офіційно вступило в силу рішення про безвізовий режим між Євросоюзом і Україною. Мої співвітчизники отримали право вільно відвідувати 30 країн Європи, що входять до Шенгенського простору. Це свідчить про визнання України як надійного партнера з хорошою репутацією і безпечними документами, які визнані світовим співтовариством і відповідають вимогам ІСАО », – повідомив глава МВС України Арсен Аваков.

Міністр імміграції Марко Мендічіно зазначив, що предметні професійні переговори експертів обох країн закладуть основи до тіснішої та ефективній співпраці в сфері міграції та безпеки кордонів, визначення основних ризиків і загроз, а також механізмів їх нейтралізації.

 

Довідка:

27.01.2021 року міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков і Міністр імміграції, біженців та громадянства Канади Марко Мендічіно підписали лист про наміри, який передбачає створення Українсько-канадської робочої групи з питань мобільності.

До компетенції діяльності робочої групи відноситься широкий спектр питань у сфері міграції, в тому числі:

  • визначення засобів сприяння мобільності після скасування країнами обмежень у зв’язку з COVID-19;
  • поширення інформації про можливості для трудової міграції;
  • поліпшення можливостей для мобільності канадської та української молоді;
  • обмін кращими практиками з управління міграцією;
  • робота в інших напрямках спільної стурбованості або зацікавленості: контроль кордону, незаконна міграція та ризики для цілісності.