Арсен Аваков: суспільство вже не дасть зайти президенту за червону лінію

Про це сьогодні, 11 квітня, повідомив в кулуарах ХІІ Київського безпекового форуму міністр внутрішніх справ України.

Арсен Аваков зазначив, що правоохоронці, продовжують фіксувати підкуп виборців і припиняти роздачу грошей для голосування за одного з кандидатів на пост президента України.

«Ми зупиняємо розгортання«сіток», і думаю, успішно. Наприклад, вчора це було в Чернігівській області. У Василькові на Київщині за аналогічним фактом тривають слідчі дії. Я думаю, що до другого туру будуть пред’явленні підозри винним», – сказав міністр.

За словами Арсена Авакова, зараз сили правоохоронців зосереджені на тому, щоб забезпечити проведення другого туру президентських виборів в рамках закону і не знизити задану планку.

Також міністр підкреслив, що існують певні організаційні ризики, які будуть відпрацьовані спільно з ЦВК. Вони пов’язані з переформуванням комісій. За його словами, на окрему увагу «заслужили» під час проведення першого туру виборів «аномальні» дільниці, де кількість голосів за одного кандидата була аномально високою в порівнянні, наприклад, з результатами на сусідній дільниці. Такі місця для волевиявлення тепер під особливим контролем поліції.

«Я не прогнозую, не очікую. У мене є вища амбіція – провести гідно ці вибори … Потім піти до своїх працівників і сказати, які вони великі молодці, видихнути … і готуватися до парламентських», – сказав Арсен Аваков.

А про перспективи і майбутнє України після президентських виборів глава МВС заявив:

«Кінця країни не буде в будь-якому разі, незамінних людей немає. Є – принципи, і це абсолютно важливо. Той, хто думає, що він незамінний, нехай пройдеться по кладовищу. Багатьох шанованих і незамінних немає, а життя триває …

Тому я думаю, що і Порошенко, і Зеленський, хто б з них не переміг у другому турі, будуть дотримуватися генеральної лінії, яку їм окреслив народ. Наше суспільство не дасть зайти президенту за цю червону лінію. Це дуже важливо”.