Арсен Аваков провів зустріч із Верховним Патріархом і Католікосом усіх вірмен Гарегіном II

Зустріч відбулася, 16 березня 2018 року, в рамках дводенного візиту патріарха в Україну. Сторони обговорили питання, пов’язані з життям численної вірменської громади в Україні.

Спільно з його Святістю Гарегіном II та Главою Української Єпархії Вірменської Апостольської Церкви єпископом Маркосом Оганесяном, Арсен Аваков узяв участь у першій квартальній конференції Спілки вірмен України.

У рамках візиту у Києві за участю Глави Вірменської Апостольської Церкви відбувся чин освячення фундаменту вірменського кафедрального собору, який після завершення будівництва стане одним з найбільших вірменських храмів Європи.

Довідка:

Церкви і пам’ятники історії та культури, котрі вціліли до сьогоднішнього дня на території України, датуються ХІ століттям. Історично найбільші вірменські колонії сформувалися на Поділлі, в Галичині та Криму.

Сьогодні в Україні мешкає близько 500 тисяч вірмен. У 1991 році з відновленням незалежності в Україні було офіційно зареєстровано єпархію Вірменської Апостольської Церкви, громади якої зараз діють у Львові, Києві, Одесі, Харкові, Донецьку, Дніпрі, а також у деяких містах Криму.