Арсен Аваков: Наша позиція в боротьбі з корупцією – баланс між дерегуляцією і публічним покаранням

Про це сьогодні, 12 вересня 2018 року, повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час зустрічі зі спеціальним представником діючого голови ОБСЄ з питань боротьби з корупцією Паолою Северіно.

«Я виділяю два основні напрямки антикорупційної діяльності. По-перше, це дерегуляція та створення середовища, в якому корупція буде неможлива. Так, наприклад, раніше в Україні існувала система МРЕВ – це підрозділи міліції, які реєстрували автомобілі та видавали водійські посвідчення. Ми повністю змінили цю систему. По всій країні закриті старі МРЕВ та вже відкрито 75 нових сервісних центрів МВС, де всі дії автоматизовані. На рівні реєстрації автомобілів корупція фактично зникла. Ми також автоматизували процеси отримання різних довідок, зокрема, про несудимість. Зараз ми реформуємо систему міграційної служби», – повідомив Арсен Аваков.

Глава МВС зазначив, що повна трансформація системи сприяла збільшенню прозорості надання послуг. Іншим важливим напрямком боротьби з корупцією, на думку міністра, є публічне покарання порушників:

«Департамент захисту економіки у автоматичному режимі проводить моніторинг державних закупівель та вказує керівникам підприємств на корупційні ризики щодо можливого розкрадання бюджету. Лише за цей рік було зупинено незаконних торгів на суму понад 22 мільярди гривень, розпочато понад 1700 кримінальних проваджень та виявлено більше 510 хабарників, яким вже оголошено про підозру. Це і поліцейські, і прокурори, судді, чиновники міських та обласних рад»

Спеціальний представник діючого голови ОБСЄ з питань боротьби з корупцією Паола Северіно відзначила досягнення МВС у боротьбі з корупційними проявами.

«Ми маємо різні витоки та причини явища корупції, проте бажання перемогти його у нас однакове. Тут важливо задіяти всі компоненти: громадянське суспільство, політиків, правоохоронців. Розвиток суспільства можливий лише за умови взаємодії всіх цих елементів», – додала Паола Северіно.