Арсен Аваков: Ми поважаємо вибір українського народу і зможемо забезпечити демократичні вибори

Про це сьогодні, 11 квітня, повідомив міністр внутрішніх справ під час виступу на дискусійній платформі «ЦІННОСТІ, ВИБІР ТА ЇХ ЗАХИСТ» 12-го Київського безпекового форуму.

«Безпека є найважливішим компонентом в будь-якій демократичній державі. Є безпека особиста, громадська, інформаційна, а є ще одна – ключова – безпека виборів. Тільки в разі, коли громадянин буде впевнений в можливості вільного вибору, коли він буде впевнений, що його голос захищений – країна отримає вільні демократичні вибори», – заявив глава відомства.

Як відомо, з самого початку передвиборчої кампанії міністерство внутрішніх справ на чолі з Арсеном Аваковим зайняло позицію абсолютно рівну до кожного кандидата – незалежно від їх провладності або опозиційність.

«Ми прийняли рішення, що ці вибори повинні підняти планку оцінки демократії в нашій країні, – заявив міністр. – Три місяці плідної роботи разом з громадянським суспільством, разом з багатьма державними органами, з ЦВК, привели до того, що превенція і хороша робота всіх інституцій забезпечили, на мій погляд, прозорі і чесні вибори».

Глава МВС подякував за успішну спільну роботу Громадянській мережі «ОПОРА», представники якої активно співпрацюють з МВС з початку виборчої кампанії.

Окремим досягненням цього виборного процесу стала публічна інтерактивна система фіксації всіх порушень «Вибори-2019».

«Кожен громадянин може відстежити онлайн будь-який день виборчого процесу і побачити, що сталося, яка реакція правоохоронців… Це ще один ступінь контролю, ще один ступінь прозорості, який ми отримали», – зазначив міністр.

Арсен Аваков подякував усім, хто допомагав у забезпеченні чесного виборчого процесу – громадськості, громадським організаціям, спостерігачам, а також 150 тисячам своїх підлеглих з поліції, Нацгвардії, служби надзвичайних ситуацій.

«Україна пройшла дуже серйозне випробування, провівши перший тур виборів. Попереду у нас наступний – другий тур. Я переконаний, що основні ризики, пов’язані з кампанією зміни влади, вже пройдені. Ми будемо поважати вибір українського народу, і перехід до наступного циклу державної влади пройде спокійно. Ми цей процес в змозі забезпечити », – підсумував міністр.