Арсен Аваков: Ми готові ділитися своїм досвідом протидії загрозам безпеки з колегами з Катару

31 жовтня 2018 року делегація МВС України на чолі з міністром внутрішніх справ відвідала Катар з робочим візитом. За результатами зустрічі глави МВС Арсена Авакова з прем’єр-міністром Катару шейхом Абдуллою бін Нассер бін Халіфа Аль Тані сторони підтвердили намір підписати рамкову угоду про співпрацю в правоохоронній сфері між главами поліцейських відомств України та Катару. Йдеться про спільну боротьбу з кіберзлочинністю і наркотрафіком. Крім того Україна допоможе Катару в підготовці фахівців поліцейських спецпідрозділів.

«Кіберзлочинність зростає з кожним роком у всьому світі. Кіберполіції у нас – одна з найрозвиненіших служб. Сьогодні українські кіберполіцейські серед найсильніших у світі, адже ми весь час перебуваємо під ударами і тиском. Новий світ – нові виклики. Ми створимо альянс компетентних фахівців у сфері кібербезпеки – разом станемо сильнішими. Зараз ми ефективно і тісно співпрацюємо з США, Канадою, Німеччиною та Австралією. Крім цього, взаємодіємо з Європолом та Інтерполом. На Близькому Сході хочемо зробити ставку на роботу з вашою країною», – сказав Арсен Аваков.

«Кібербезпека – це перше, що нас цікавить. Друге – організація системи безпеки при підготовці до Чемпіонату світу з футболу в 2022 році в Катарі. І третє – розвиток спецпідрозділів, зокрема професійна підготовка і навчання правоохоронців», – зазначив прем’єр-міністр, міністр внутрішніх справ Катару шейх Абдулла бін Нассер бін Халіфа Аль Тані.

Арсен Аваков відзначив, що забезпечення безпеки Чемпіонату світу з футболу-2022 – це хороша можливість для Катару довести світові, що країна здатна забезпечувати масштабні заходи такого високого рівня.

«Ми проводили Чемпіонат Європи з футболу в 2012 році і фінал Ліги чемпіонів в цьому році, тому із задоволенням допоможемо і поділимося досвідом. Ми можемо дати відповіді на багато питань, пов’язаних з протидією терористичним загрозам, а також на ті специфічні питання, відповіді на які знають тільки поліцейські. При підготовці спецназу можемо передати вам найкращі практики. Ми готуємо наших фахівців за трьома моделями – США, Канади і нашої, заснованої на власному досвіді. Рівень спеціальних сил реагування у нас високий. Ми раді ділиться досвідом, тому пропоную організувати «навчання по обміну» для інструкторів правоохоронних органів України та Катару», – сказав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

В ході зустрічі сторони домовилися про взаємні візити для подальшого обміну досвідом.