Арсен Аваков: Меморандум про наміри між МВС і Національною гвардією штату Каліфорнія – це крок вперед для фахівців обох країн

Сьогодні, 9 жовтня 2018 року, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков і Командувач Національної гвардії штату Каліфорнія (США) Девід Болдвін підписали Меморандум про наміри, який передбачає цілий спектр програм співпраці з Національною поліцією, Національною гвардією, Державною службою з надзвичайних ситуацій та Державною прикордонною службою.

В рамках Меморандуму сторони домовилися про декілька ключових напрямках співпраці.

  1. МВС України та Нацгвардія Каліфорнії організовують обмін досвідом протидії загрозам застосування зброї масового ураження: спільну програму дій з радіаційної, хімічної, біологічної та ядерної безпеки.
  2. В рамках створення авіаційної системи безпеки України будуть організовані спільні тренінги американських нацгвардійців зі спеціального авіаційного батальйону з українськими прикордонниками, рятувальниками, нацгвардійцями і поліцейськими.
  3. Впроваджуватимуться нові компоненти співробітництва в сфері охорони державного кордону, зокрема, в боротьбі з транскордонною злочинністю.
  4. Продовжиться програма з підготовки фахівців та поліпшення навчальних центрів Нацгвардії України.
  5. Американська сторона готова поділитися своїм досвідом з організації відновлення зруйнованої в результаті надзвичайних ситуацій інфраструктури та повернення вимушено переміщених осіб. Ця тема потенційно особливо актуальна для МВС України з точки зору майбутньої деокупації і відродження тимчасово окупованих територій Донбасу.

Командувач Нацгвардії Каліфорнії Девід Болдвін висловив зацікавленість у розвитку співробітництва в сфері кібероборони і зазначив, що його відомство надзвичайно зацікавлене як у напрацьованому досвіді українських колег, так і в налагодженні постійного обміну оперативною інформацією. У Нацгвардії Каліфорнії також є ефективна аналітична служба по обробці інформації та оцінці загроз.

 

«Меморандум про наміри між МВС і Національною гвардією штату Каліфорнія – додатковий інструмент для продовження взаємодії. Двосторонній обмін досвідом за програмою радіаційної, хімічної та ядерної безпеки – це крок вперед для фахівців обох країн. Нас дуже цікавить спільна робота в цьому напрямку. Наші фахівці мають домовитися про проведення спільних навчань в зоні відчуження Чорнобильської атомної станції. Там повноцінно можна буде подивитися на наші методи радіаційної боротьби», – зазначив Арсен Аваков.

Командувач Національної гвардії штату Каліфорнія Девід Болдвін заявив, що американські фахівці зацікавлені в спільних навчаннях з українськими фахівцями.

«Ми вітаємо співпрацю у напрямку радіаційної та хімічної безпеки. У Каліфорнії у нас є два підрозділи, що відповідають за питання реагування в разі застосування зброї масового ураження. Вони негайно реагують, як тільки надходить інформація, що нібито була застосована зброя масового ураження. Для цих підрозділів було б дуже корисно, якби вони прибули в Україну і пройшли певну підготовку разом з вашими фахівцями. А також щоб ваші підрозділи прибули до Каліфорнії і ознайомилися з нашим досвідом», – зазначив Девід Болдвін.

В ході зустрічі сторони також домовилися про створення авіаційних навчальних програм для підрозділів ДПСУ, ДСНС, НГУ і тактичному навчання українських фахівців Національної гвардії Каліфорнії.

«МВС працює над розвитком своєї авіаційної служби, тому для нас дуже важливо зберігати з вами комунікацію, щоб отримувати певний досвід і знання», – підкреслив глава МВС.

У свою чергу, Девід Болдвін запропонував почати партнерство між авіаційними підрозділами МВС та Національної гвардії Каліфорнії.

«Якщо говорити про співпрацю в питаннях авіації, то я хотів би запропонувати, щоб ми почали партнерство між нашими авіаційними підрозділами. Щоб це було пряме партнерство між тактичними підрозділами. У нас є авіаційний батальйон, який виконує всередині країни ряд завдань щодо захисту безпеки. Ми можемо організувати взаємодію на рівні наших штабів. Розповісти, як ми працюємо над бюджетом, розповісти про планування операцій і обслуговування, а також про програми підготовки екіпажів», – повідомив він.