Арсен Аваков: крива поширення вірусу у нас на сьогодні одна з найбільш прийнятних в Європі

Карантинні заходи можуть бути послаблені в другій половині травня, за умови, що кожен буде дотримуватися встановлених обмежень. Держава робить все можливе, аби підтримати громадян. Про це міністр внутрішніх справ Арсен Аваков написав на своїй сторінці Фейсбук сьогодні, 10 квітня.

«З кожним днем ​​ми все більше готові до удару пандемії, а значить, зможемо зберегти здоров’я і життя більшої кількості хворих … Все з синдромами пневмонії вже перевіряються ПЛР-тестами, щодо кожного тесту медики приймають рішення, МОЗ та МВС проводять короткий епідемічне розслідування, інформують, перевіряють людей в зоні ризику – направляючи їх на самоізоляцію, обсервацію або лікування. Контрольний реєстр МВС і МОЗ містить десятки тисяч людей на контролі. Важливо робити те, що повинні – підтримуючи медицину і створюючи систему «розриву ланцюжка вірусного зараження» через карантин», – зазначив міністр

«Можу припустити і сподіватися, що при такій динаміці країна почне повертатися до нормального життя в травні, а оговтається остаточно на цьому етапі – до літа. Важко прогнозувати хід епідемії, природа якої так мало вивчена, але ми в уряді сподіваємося, і все робимо для того, щоб перші кроки «перезапуску економіки» були  можливі вже в кінці квітня. Поетапно, послаблюючи карантин, спочатку для молоді, потім для старших у другій половині травня», – заявив Арсен Аваков.

Згідно з недавніми соціологічними дослідженнями, в зв’язку з введенням карантину, як мінімум 55% українців виявилися в зоні ризику, а 73% опитаних зізналися, що запасів заощаджень у них максимум на місяць:

45% – не втратили в зарплаті; працюють як раніше або дистанційно;
11% – працюють у скороченому режимі;
17% – людей змушені бути у відпустці за свій рахунок;
8% – безробітні, і до карантину;
7% – домогосподарки, в декреті і не працювали до карантину;
6% – звільнені,  втратили роботу;
6% – пенсіонери, студенти – які не працювали до карантину.

«Для стабілізації економічної ситуації Урядом і Президентом прийнято рішення про введення системи прямої фінансової допомоги. Пенсіонерам, які працюють і немає, буде виплачуватися 1000 грн. – у кого сума нарахувань на місяць менше 5000 грн; і ще 500 грн. тим, хто старше 80 років. Все буде проведено автоматично. Безробітним, які втратили роботу – будуть прямі виплати допомоги по безробіттю через Центи зайнятості», – повідомив Арсен Аваков.

Міністр підкреслив, що виплати по безробіттю будуть здійснюватися з нововведеннями:

«По-перше, виплати будуть нараховуватися відразу, з першого дня подачі заяви за спрощеною процедурою. По-друге, у зв’язку з карантином, заявку можна буде відправити онлайн, не виходячи з дому. З вами по телефону зв’яжуться, і ви будете отримувати допомогу. Зараз мінімальна «гола» сума 650 гривень на місяць, але реально з урахуванням страхового стажу та інших факторів мінімальна виплата складе близько 1800 гривень на місяць. Максимум 8408 гривень на місяць».

Глава МВС також зазначив, що затверджена нова доступна кредитна програма допомоги держави – малому та середньому бізнесу. Називається вона «5-7-9».

«5%, 7%, 9% річних до 1,5 млн. грн, терміном до 5 років… Інтерес підприємців до програми – вже величезний – за кілька днів сума поданих від малого бізнесу заявок на кредити вже близько 10 млрд. грн. Такий державний крок допомоги може серйозно підтримати невеликий бізнес, на якому багато що тримається в країні. Державні банки – Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Укрексімбанк, а також приватні банки: Львів, Кредобанк, ПУМБ – уповноважені на оформлення. Поки Ви змушені карантин, Панове підприємці – думайте про швидкий рестарт – подробиці тут: 5-7-9.gov.ua», – розповів Арсен Аваков.

Міністр внутрішніх справ висловив надію, що вже в понеділок Верховна Рада прийме внесені урядом зміни зі своїми правками і тоді багато що буде визначено: від рішень про допомогу з боку міжнародних фінансових організацій до параметрів підтримки людей і бізнесу в період епідемії та супутньої економічної кризи.