Арсен Аваков: до кінця року МВС отримає 26 вертольотів Airbus

Ще 18 вертольотів для Системи авіаційної безпеки МВС, відомство розраховує отримати в наступному році. Про це  Арсен Аваков заявив під час зустрічі з делегацією компанії Airbus Group, яка відбулася, сьогодні, 3 червня, в МВС України.

У заході взяли участь генеральний директор «Укроборонпром» Юрій Гусєв і заступник керівника Офісу Президента України Юлія Свириденко.

Сторони обговорили прогрес в реалізації контракту МВС і Airbus Helicopters із закупівлі 55 вертольотів, а також перспективи розширення співпраці.

«З огляду на збільшення кількості авіаційної техніки, що надходить від виробника, в планах Міністерства внутрішніх справ активне розгортання системи обслуговування і ремонту вертольотів Airbus Helicopters в Україні. Центром технічної підтримки стане місто Ніжин Чернігівської області. У перспективі цей майданчик буде обслуговувати вертольоти і наших європейських партнерів», – повідомив Арсен Аваков.

Французькі партнери повідомили про зміни в графіку поставок вертольотів в 2021-2022 рр. Планується поставка 26 вертольотів в 2021 році і 18 – в 2022.

Делегація Airbus Group також зазначила, що зараз в тренінговому центрі Кременчуцького льотного коледжу Харківського національного університету внутрішніх справ монтується польотний тренажер-авіасимулятор (FFS) вертольота типу Н225 для підготовки авіаційного персоналу. Завершення монтажу і старт експлуатації заплановано на серпень 2021 року.

Юлія Свириденко зазначила, що Офіс Президента України зацікавив успішний досвід співпраці МВС з французькими авіабудівниками. Надалі компанія Airbus Group може бути залучена до реалізації президентської ініціативи щодо створення національного авіаперевізника України.

Довідка:

В автопарк Єдиної системи авіаційної безпеки МВС від французького виробника вже надійшло 13 вертольотів:

  • 2 машини типу Н125 для ДПСУ;
  • 2 – Н145 для НПУ;
  • 9 – Н225, з них 6 – для ДСНС, 3 для НГУ.

У травні ДСНС отримала шостий вертоліт Н225 Super Puma.

Наразі  завершується узгодження процедури щодо постачання 2 вертольотів Н145 для НПУ.