Арсен Аваков: Питання з недобудовами вимагає комплексного вирішення

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що питання незаконних забудов вимагає спільних зусиль депутатського корпусу, профільних міністерств, Київської міської державної адміністрації, обласних адміністрацій та правоохоронних органів.

Про це він сказав сьогодні, 11 листопада, під час наради представників Міністерства внутрішніх справ, Міністерства юстиції, Національної поліції та постраждалих інвесторів об’єктів незавершеного житлового будівництва, які стали заручниками афери, так званої «піраміди Укогруп».


«Масштаби цього лиха вражають, кількість постраждалих інвесторів налічує десятки тисяч. Тільки у зазначеній шахрайській будівельній схемі заручниками стали більше десяти тисяч громадян, а недобудованими і не введеними в експлуатацію залишилися понад сорок житлових комплексів», – сказав Арсен Аваков.

Для вирішення цих проблем при Кабінеті міністрів України було створено Міжвідомчу робочу групу. До її складу входять народні депутати від усіх депутатських фракцій і груп у Верховній Раді, представники міністерств розвитку громад і територій, юстиції, внутрішніх справ, Національної поліції, Національного банку, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку і КМДА.


Співголовами Міжвідомчої робочої групи є перший заступник міністра розвитку громад і тери
торій Василь Лозинський та заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

Міністр зазначив, що є позитивні напрацювання щодо врегулювання проблем вкладників банку «Аркада», тому мета допомогти спільними зусиллями інвесторам отримати своє законне житло цілком оптимістична і реальна.

Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко визначив одним із першочергових завдань – необхідність створення нової законодавчої бази, яка унеможливить шахрайство із забудовами, вирішить проблему забезпечення захисту вкладених у будівництво коштів і встановить дієвий механізм добудови незавершених об’єктів. Нагальною є також необхідність формування «дорожньої карти» для проблемних об’єктів, які вже існують в Україні.

Заступник голови Національної поліції – начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе поінформував про стан та перспективи досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактами злочинної діяльності посадових осіб групи компаній «Укогруп», підконтрольних Анатолію Войцеховському.

Народний депутат України Олена Шуляк запевнила в підтримці народними депутатами ініціативи, перш за все, нормативного врегулювання тих прогалин в законодавстві, які дозволили недобросовісним забудовникам створювати шахрайські піраміди, безконтрольно використовуючи наявні фінансові інструменти і кошти інвесторів у власних інтересах.

Заступник Міністра юстиції Андрій Гайченко зазначив, що основним завданням для міністерства залишається встановлення постійного контролю і моніторингу державного реєстру прав на нерухоме майно з метою недопущення реєстраційних дій відповідних суб’єктів щодо окремих об’єктів нерухомості в житлових недобудовах.

За підсумками наради було вирішено розробити «дорожню карту» для розв’язання проблем добудови по кожному об’єкту незавершеного житлового будівництва, ініціювати проведення зустрічі з керівництвом КМДА, Міністерства розвитку громад і територій, а також Міністерства юстиції.

Довідка:

«Піраміда Укогруп» – афера забудовника Анатолія Войцеховського. За даними правоохоронних органів, його компанії під різними назвами, найбільш відома з яких «Укогруп», більше десяти років працювали на столичному ринку. «Укогруп» залишила 15 тисяч постраждалих і понад 40 незаконно побудованих або недобудованих ЖК. Будинки, за даними правоохоронців, зводили, як правило, без дозвільних документів, на самовільно захопленій землі, з порушенням вимог безпеки. «Київміськбуд» добудовувати ці будинки відмовився. Близько десятка будинків – під арештом. Частина будинків зневірені інвестори добудовують самостійно, створюючи спеціальні кооперативи.