Україна перейматиме досвід Італії щодо захисту морських кордонів
4 Серпня 2020Україна відновлює систему захисту морських кордонів і зацікавлена в отриманні досвіду використання швидкісних патрульних кораблів під час протидії незаконним перетинам державного кордону.
Про це заявив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков сьогодні, 4 серпня, під час робочої зустрічі з командувачем штабу морської берегової охорони адміралом Джованні Петторіно в Римі.
«В умовах існуючих сучасних викликів і загроз, які стоять перед Україною, в тому числі і після анексії Криму, Україна відновлює систему захисту морських кордонів. Зокрема, в липні цього року на Миколаївському суднобудівному заводі «Нібулон» запустили проект із забезпечення Державної прикордонної служби України 20-ма сучасними патрульними кораблями. Але разом з цим ми хочемо також отримати і досвід морської берегової охорони Республіки Італія в боротьбі з нелегальною міграцією, контрабандою, наркотрафіком, а також захисту державного кордону від неправомірних посягань », – сказав Арсен Аваков.
Глава МВС додав, що Україна зацікавлена в отриманні досвіду використання великовантажних патрульних кораблів під час протидії незаконним перетинам державного кордону, взаємодії різних типів розвідки і спостереження за державним кордоном (наземна, морська, авіаційна) і управління силами і засобами прикордонної служби. Адже Італія контролює половину акваторії Середземномор’я, де за останні роки було врятовано понад 1 млн. мігрантів.
Нагадаємо, сьогодні Арсен Аваков обговорив можливість придбання спеціальних кораблів для рятувальників з одним із лідерів італійської суднобудівної галузі – T. Mariotti і Італійським державним експортним агентством. МВС планує забезпечити фахівців ДПСУ та ДСНС великовантажними кораблями, які вже давно знаходяться на службі у італійських колег. Планується, що проект побудови кораблів буде реалізовуватися спільно з українськими компаніями.
Довідка:
Основні зусилля Морської охорони протягом I півріччя 2020 зосереджувалися на:
- забезпеченні режиму державного кордону в районах відповідальності;
- виконанні певними підрозділами завдань в зоні проведення ООС;
- патрулюванні загрозливих районів та несення дозорної служби;
- контролі за плаванням і перебуванням українських та іноземних невійськових суден і військових кораблів у територіальному морі, у внутрішніх водах;
- протидії спробам контрабандної діяльності;
- контролі в районах несення служби за збереженням природних ресурсів;
- патрулюванні прибережної зони і внутрішніх вод відділами спеціального дії.
Результати служби Морської охорони: було задіяно понад 30 одиниць корабельно-катерного складу, з яких формувалося понад півтора десятка тактичних груп. Також забезпечувалася пошуково-рятувальна діяльність і чергування.
Здійснено 505 виходів в море на службу. Пройдено 31372 миль.
Удвічі посилений контроль за порядком перебування і плавання суден і плавзасобів: відстежено 7886 суден і плавзасобів (для порівняння в той же період 2019 – 3677). Оглянуто 627 судів.
Активізовано заходи з протидії порушенням законодавства України, пов’язаних з незаконним бункеруванням судів на р. Дунай.
З 22 березня поточного року не допущено проведення незаконних вантажних операцій на 61 милі р. Дунай. У 336 випадках до служби залучалися спеціальні групи відділу дій на воді.
До адміністративної відповідальності притягнуто 97 осіб. Заборонено вихід 6 плавзасобів. Вилучено 4,4 км мереж, 522 кг морепродуктів (2019 – 1,4 км / 87 кг), 74 рази забезпечено польоти авіації.