Арсен Аваков: Розглядається дві версії виникнення пожеж у Житомирській області – суховії та навмисний підпал
19 Квітня 2020Про це міністр внутрішніх справ заявив сьогодні, 19 квітня, під час засідання оперативного штабу з ліквідації НС в Овручі, Житомирської області
У нараді взяли участь голова Офісу Президента Андрій Єрмак, секретар РНБО Олексій Данилов, голова ДСНС Микола Чечоткін, керівники Житомирської області та Держлісагентства. Перед нарадою керівники провели обліт області пожеж на вертольоті ДСНС.
«В першу чергу пожежа виникла в результаті сильного сухого вітру, який обірвав електропроводи. Однак нам також відомі певні факти, які дають підстави вважати, що був і навмисний підпал. Саме тому, сьогодні в Житомирській області працює група фахівців МВС, яка вивчить усі факти», – заявив Арсен Аваков.
Спецгрупа МВС під керівництвом радника міністра внутрішніх справ генерала Владислава Бухарєва встановлює причини займань. На даному етапі в якості основної розглядається версія природних причин – як наслідок безсніжної зиму і суховію, що пройшов напередодні.
«Однак не можна виключати і недбале ставлення до природи. Коли молоді люди дивним чином розважаються – в умовах сухої погоди і наслідків малосніжної зими – дозволяють собі підпалювати траву. За останні три дні ми затримали кілька людей за підпал трави і сміття на околиці лісу», – додав міністр.
Окремо Арсен Аваков підкреслив, що в зоні відчуження, навколо Чорнобиля, також є ще вогнища горіння, але ситуація під контролем. До ліквідації пожеж в Київській області залучено понад 700 осіб і понад 150 одиниць техніки ДСНС.
«У Чорнобилі ми ситуацію контролюємо, є ще вогнища горіння – ми з ними працюємо. Виходячи з останніх подій, ми зробимо системні висновки. Будуть змінені меліоративні системи – це питання Міністерства екології. Змінемо правила поведінки всередині заповідника, в тому числі всередині зони відчуження. Просіки будуть опрацьовуватися більш ретельно, ніж зараз», – зазначив Арсен Аваков.
Глава ДСНС Микола Чечоткін зазначив, що в Житомирській області пожежі тривають з 16 квітня. Вони охопили територію 4090 га. Для гасіння загорянь направлено 1055 чоловік особового складу, це як рятувальники, так і працівники Держлісагентства, і понад 100 одиниць техніки.
На 13.00 19 квітня локалізовано 5 великих пожеж, щодо 4 проводяться оперативні роботи, саме тут працюють пожежні літаки АН-32П.
«Вночі ми працювали над тим, щоб пожежа не поширилася на територію Білорусїі. Планується, що сьогодні вдасться ліквідувати ще 2 пожежі. Вранці розвідка відпрацювала найбільш критичну область. Визначила координати і вже сьогодні авіація ДСНС відпрацює саме цю область. Вчора авіація здійснила 21 скидання води. Завдяки цьому вдалося врятувати чотири населених пункти, зараз там працює особовий склад ДСНС. Сили авіації спрямовані на болотисту місцевість, де неможливо використовувати наземну техніку», – зазначив Микола Чечоткін.
Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак підкреслив, що уряд надасть необхідне фінансування людям, що постраждалим від пожеж.