Арсен Аваков: Інженерно-технічне облаштування українсько-російського кордону виконано на 47%

У бюджеті закладено поетапний розвиток програми інженерно-технічного облаштування кордону. Ділянка, що розташована на державному кордоні з Росією в межах Харківської області – практично завершена, на черзі – Луганська та Сумська області. Про це сьогодні, 24 листопада 2018 року, під час робочого візиту в Харківську область заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Готовність інженерно-технічного облаштування кордону в Харкові проінспектували міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, голова Державної прикордонної служби Петро Цигикало і член колегії МВС, прем’єр-міністр України 2014-2016 рр., Арсеній Яценюк.

«Ми сьогодні на одному з опорних пунктів, обладнаних уздовж кордону. Таких опорних пунктів – 40. Рівень і якість інженерних споруд досить висока. І функціонал вздовж кордону – не тільки огорожа з дротом, тут найголовніше – інтелектуальна компонента та реагування. Загальна ділянка спільного з Росією кордону становить 2,3 тис. км., обладнано майже 47%», – повідомив Арсен Аваков.

Відзначимо, що в зв’язку з тим, що в 2015-2017 роках було недофінансування проекту, облаштування кордону було продовжено до 2021 року. Міністр внутрішніх справ додав, що в бюджеті закладено поетапний розвиток цього проекту. На 2019 закладено 400 млн. гривень, але глава відомства сподівається на додаткове фінансування.

«Завершуючи облаштування кордону в Харківській області, ми переходимо на наступну ділянку. Окремо хочу сказати: якщо хоча б половина грошей, які були витрачені на дискредитацію цього проекту, були спрямовані на сам проект, ми б уже були на середині Луганської області», – заявив Арсен Аваков.

За словами голови Державної прикордонної служби Петра Цигикала, інженерне облаштування кордону на сьогодні одна з головних задач ДПСУ:

«Це спрощує охорону державного кордону, зменшує кількість прикордонних нарядів безпосередньо на кордоні і це дуже ефективно. Харківську ділянку практично завершено, тут протиправна діяльність зведена майже до нуля. Але ми повинні прискорити темпи роботи, щоб досягти таких результатів Й на інших ділянках кордону з Росією».

Він зазначив, що ефективність прикордонної служби за останні два роки на харківській ділянці збільшилася в рази. Наприклад, затримано 11 груп нелегальних мігрантів разом з організаторами, в 2,5 рази зменшилася кількість скоєних злочинів, пов’язаних з незаконним перетинанням кордону і перевезенням контрабанди.

Крім того, зросла щільність охорони кордону. Мережа інтелектуальних вишок, які забезпечують повний контроль ділянок між ними, в тому числі апаратними методами при мінімальній участі людини.

«Проінспектував ділянку кордону Харківського прикордонного загону – обладнання інтелектуальною системою практично завершено – унікальне програмне забезпечення, інтелектуальні вишки, вітчизняна система шифрованого зв’язку, автономний пересувний броньований модуль Титан, який дублює при необхідності інтелектуальні вишки. Завдяки введеним інноваціям час прибуття прикордонників на місце порушення скоротилося до 5 хвилин» – зазначив міністр внутрішніх справ.

 

У 2015 році було затверджено план інженерно-технічного облаштування державного кордону, згідно з яким створювалася система охорони державного кордону. До системи входять інженерні споруди уздовж державного кордону, облаштування опорних пунктів, розгортання нових підрозділів, придбання нової техніки, розгортання комплексів відеоконтролю і сигналізації.

Роботи почалися на всій території Харківської області, також ведуться – на території Луганської та Сумської областей. На харківській ділянці залишилося обладнати менше 20 км: дообладнати загородженням із спіралі типу «Єгоза», а також розгорнути 5 комплексів відеоконтролю і сигналізації.

Орієнтовна загальна вартість інженерно-технічного облаштування 1 км кордону «Система інженерних споруд» – близько 2, 5 млн. грн, яка включає протитранспортні рови, сітчасту огорожу по металевих стовпах, загородження із спіралі типу «Єгоза», контрольно-слідову смугу і рокадну дорогу . Додатково на окремих напрямках передбачена установка фортифікаційного обладнання, комплекси відеоконтролю і сигналізації – близько 10 млн. грн; обладнання пересувних бойових модулів – близько 15 млн. грн; опорний пункт на 60 і 120 чоловік – орієнтовно від 11 до 12 млн. грн.