Арсен Аваков: Два роки тому політичні провокації забрали життя 4 нацгвардійців. Неприпустимо платити таку ціну за амбіції політиканів!
31 Серпня 2017На будівлі Верховної Ради України в річницю загибелі бійців Нацгвардії відкрито меморіальну дошку. У церемонії відкриття взяли участь рідні і близькі загиблих, Голова Верховної Ради Андрій Парубій, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, командувач НГУ Юрій Аллєров і бійці Нацгвардії.
Нагадаємо, 31 серпня 2015 року під час масової акції, приуроченої до голосування в парламенті змін до Конституції з питання децентралізації, у бік правоохоронців, які забезпечували правопорядок, кинули гранату. Від осколкових поранень померли четверо бійців НГУ, 120 правоохоронців були госпіталізовані з пораненнями легкої і середньої тяжкості.
«Хочу звернутися до людяності кожного в цій країні, що воює на два фронти. Один фронт на Сході з тим ворогом, який не приховується, інший фронт тут – всередині країни з п’ятою колоною. Я не знаю жодної політичної доцільності того, щоб наші хлопці, на догоду розгойдування якихось політичних проектів або інтересів приносили свої життя на вівтар. В той день поранено було 120 чоловік, загинуло четверо. Поранення були і у цивільних, і у поліцейських, але більше всіх у гвардійців. Найголовніше питання, яке виникало тоді: За що? Чому ці хлопці? Я звертаюся до кожного, хто мене зараз чує, ми повинні розділяти інтереси країни, ми повинні усвідомлювати справжні цінності від ілюзорної політичної боротьби. Я дуже хочу, щоб ця меморіальна дошка, яку ми сьогодні тут відкриваємо, не була однією з багатьох. Це дошка нашої пошани і пам’яті, це дошка нагадування про хлопців, які заплатили за новий порядок своїми життями», – заявив Арсен Аваков.
Присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та відкрили меморіальну дошку. Спікер парламенту Андрій Парубій зазначив, що зробить все можливе, щоб більше не допустити таких подій біля стін ВР:
«Загиблі герої віддали своє життя за державу. Я хочу висловити співчуття сім’ям загиблих тих, хто отримав поранення під час трагічних подій, і хочу запевнити, що всі ми разом зробимо все можливе, щоб здобути перемогу над ворогом – внутрішнім і зовнішнім і більше не допустити таких дій біля стін ВР. Вічна пам’ять загиблим героям!»
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков зазначив, що відтепер усі нацгвардійці прийматимуть Присягу на вірність українському народові на площі перед стінами Верховної Ради – на місці трагедії відняла життя чотирьох молодих бійців, які гідно виконали борг – стояли на захисті правопорядку.
«Ці молоді хлопці, які вранці прийшли сюди захищати демократію, захищати ВРУ, захищати те місце, без якого нормальне життя в країні не може бути, загинули в центрі Києва – за тисячу кілометрів від фронту. Я хочу, щоб кожен політик, який організовує такі заходи, пам’ятав про це і ніс не політичну відповідальність, а людську – перед кожним з нас, перед батьками, які сюди прийшли, перед вами гвардійці. Я думаю, що совість і відповідальність – це категорія, яка для нас вкрай важлива. Тому сьогодні ми прийняли рішення, що це буде дуже правильно і чесно надалі приймати Присягу національним гвардійцям тут, на цьому місці, на площі перед Верховною Радою. На місці – де хлопці виконали свій обов’язок. Слава і вічна пам’ять цим молодим хлопцям!», – зазначив міністр внутрішніх справ.
Довідка:
Старший солдат (строковик) Дебрін Ігор Анатолійович, 1990 р.н., з Херсонської області. У квітня 2015 був покликаний херсонським військкоматом і направлений для подальшого проходження строкової служби у військову частину № 3027 Нацгвардії України. Помер в лікарні 31 серпня 2015 р. в результаті ураження серця осколком від гранати. Указом Президента України посмертно нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.
Стрілець I-ий оперативної бригади Національної гвардії, солдат Сластніков Дмитро Анатолійович, 1994 року народження. Родом з м. Жовті Води Дніпропетровської області. Призваний на строкову службу в квітні 2015 року, до призову працював барменом в місцевому пабі. Проходив службу у військовій частині № 3027. Помер від ран в реанімації клінічної лікарні № 17 м Київ. Указом Президента України посмертно нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.
Солдат строкової служби Костін Олександр Сергійович проходив службу у військовій частині № 3027 Національної гвардії України. Народився в 1995 р в Херсонській області. Отримав важкі осколкові поранення в результаті вибуху. У хлопця була відкрита черепно-мозкова травма і проникаюче поранення грудної клітини. Майже добу юнак перебував у комі в важкому стані в Олександрівській клінічній лікарні м. Києва. Медики до останнього боролися за життя гвардійця, проте важкі рани виявилися несумісними з життям. Указом Президента України посмертно нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.
25-річний Богдан Дацюк, старший кулеметник БТР, родом з Літина Вінницької області. Службу проходив у військовій частині Нацгвардії 3027. Богдан після отриманих поранень боровся за життя ще 25 днів. Весь цей час знаходився в критичному стані, був підключений до апарату штучної вентиляції легенів, в комі. Хлопець втратив око, кілька разів у нього зупинялося серце, але лікарям вдавалося його перезапустити. На жаль, всі зусилля виявилися марними, 25 вересня 2015 боєць помер. Поховали Богдана Дацюка 27 вересня в рідному Літині. Указом Президента України посмертно нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.