Арсен Аваков: Особистісні маніпуляції, атаки та інше не відвернуть мене від принципів, на яких я стою
31 Жовтня 2017Міністр внутрішніх справ прокоментував дії Національного антикорупційного бюро (НАБУ) і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) в ході розслідування факту можливої розтрати державних коштів при закупівлі рюкзаків відомством:
«Всі процедури, інтриги і потуги стравити одних з іншими … похитнути мою емоційну стабільність і принципи – марні.
Я вмію жити в труднощах і приймати рішення. Всі останні роки було так. Трохи більше, або трохи менше. Особистісні маніпуляції, атаки та інше не відвернуть мене від принципів, на яких я стою, в тому числі в рамках антикорупційних розслідувань ведуться НАБУ І САП.
Вважаю, що ці органи не повинні бути органами під впливом політичних груп і інтересів.
Чи не повинні мати політичних інтересів і позицій піару. Вони повинні бути органом юриспруденції – надзвичайно строгості і відповідності із Законом, а не застосовувати метод натяжок і припущень, як у випадку з моєю родиною – на догоду чиїхось політичних інтересів.
Ні мій син, ні фірми, в яких він засновник не мають і не мали ні копійки грошей з бюджету України. І Олександр Аваков (AlexAvakov) пройде процедуру і доведе це в суді.
Всім тим, хто хоче використовувати цю ситуацію в бенкет цілях, заради власних політичних амбіцій – або для вирішення своїх кон’юнктурних завдань – відповім ще раз – не вийде.
Я не розмінюю своїх принципів на особистий комфорт і легкість буття.
Це стосується як балансу в політичній системі в цілому, так і в антикорупційних органах зокрема.
Це стосується як балансу в політичній системі в цілому, так і в антикорупційних органах зокрема.
Моя позиція з антикорупційного суду – незмінна – він повинен бути швидко і бути компетентним! А ось баланс незалежності і незаангажованості в молодих антикорупційних органах повинен бути відновлений. І, переконаний – ми зможемо це збалансувати!
Повторюся – тиск на мене з боку організаторів сьогоднішніх дій проти мого сина і моїх в минулому підлеглих – не пройде. Сподіваюся адекватний судовий процес, в якому Олександр візьме участь – розставить все по місцях!
Я не розмінював і не розміняю на «рішалово» – ні своїх правил, ні своїх принципів!
Творити! Ця метушня пройде … »
Довідка:
31 жовтня 2017 року, НАБУ провело обшук і повідомило про підозру синові міністра внутрішніх справ Олександру Авакову і екс-заступнику міністра Сергію Чкеботарю в розкраданні державних коштів.
Нагадуємо, що 07.07.2015 було відкрито кримінальне провадження за фактом нібито численних порушень під час процедури закупівлі рюкзаків для потреб МВС, нібито призвело до втрат бюджетних коштів.
За понад два роки розслідування слідство отримало наступні результати:
- В рамках досудового розслідування за рішенням слідства Державною фінансовою інспекцією України була проведена позапланова ревізія окремих питань фінансово-господарської діяльності МВС України. За результатами ревізії, які відображені у відповідному акті, з приводу кількості рюкзаків, кількості лотів та загальної вартості закупівлі в сумі 16 595 000,00 грн., порушень не встановлено.
- Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва, яке в даний час набуло законної сили, відмовлено заявнику визнати протиправними дії посадових осіб МВС України під час проведення переговорної процедури закупівлі рюкзаків 16 лютого 2015. Рішенням суду в повному обсязі відмовлено в задоволенні позову в зв’язку з відсутністю, на думку суду, істотних порушень норм права при проведенні процедури закупівлі рюкзаків. В даний час органам досудового розслідування відомо про існування цього судового рішення.
- Під час ревізії досудове слідство не отримало доказів, що поставки рюкзаків проведені не в повному обсязі, замість того, МВС надало НАБУ належні докази сумлінного виконання переможцями торгів договорів з постачання рюкзаків.
- Висновки експертизи, яка встановила, що закуплені рюкзаки менше за обсягом, ніж це передбачено заявкою, і неналежної якості, викликають обґрунтований сумнів через незрозуміле походження зразків для експертного дослідження та зафіксовані помилки експерта при визначенні обсягу рюкзака.
- До справи залучено сфальсифіковані відео, розмови в той час заступника міністра Сергія Чеботаря і нібито сина міністра внутрішніх справ, справжність якого не була доведена слідством.
МВС України наполягає, що процедура закупівлі була здійснена комітетом з конкурсних торгів за правилами і вимогам, передбаченим Законом України «Про державні закупівлі» та відомчими актами МВС України.
З урахуванням збитків, завданих Міністерству внутрішніх справ України в результаті позиції слідства в цьому виробництві, МВС звернулося до НАБУ із заявою про визнання його потерпілим в даному виробництві, що надало б можливість надавати Міністерству необхідні докази і брати участь в їх оцінці для швидкого встановлення об’єктивної істини в цій справі. Однак в задоволенні цього прохання було відмовлено.