Арсен Аваков: Президентом Інтерполу обрано представника Південної Кореї! Це наша спільна перемога! Слава Україні!
21 Листопада 2018На 87-й сесії Інтерполу, яка відбулася в м. Дубай (ОАЕ) 18-21 листопада 2018 р, обраний новий президент цієї найбільшої міжнародної поліцейської організації. Ним став представник Республіки Корея пан Кім Чен Ян. При цьому до сесії головним претендентом на цей пост усі вважали представника РФ Олександра Прокопчука, віце-президента Інтерполу.
Україна і ряд інших країн різко виступили проти можливого обрання А.Прокопчука президентом Інтерполу. Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков на чолі української делегації відправився в Дубай, щоб переконати країни-учасниці Інтерполу в обґрунтованості побоювань України.
«По суті, вирішується питання, чи залишиться ця найбільша Міжнародна організація кримінальної поліції вірна своїм принципам, тобто буде займатися тільки справами про загальнокримінальні злочини і відмовлятися брати участь у переслідуваннях за політичними, релігійними, расовими (етнічним) або військовим мотивами, як це записано в її Статуті.
Йдеться про те, що на пост глави ICPO претендує ветеран МВС і зовнішньої розвідки Російської федерації Олександр Прокопчук в той час, як путінський режим веде відкриту гібридну війну проти значної частини цивілізованого світу. Веде пряму гібридну війну проти України, використовуючи, в тому числі, такі специфічні методи, як контрольований ФСБ і ГРУ РФ закид на нашу територію кримінальних авторитетів і організація ОЗУ. На адресу Росії висловлювалися численні нарікання за зловживання інструментами Інтерполу для політичного переслідування опонентів.
Якщо Олександр Прокопчук стане президентом Інтерполу, це дозволить російському режиму ще більше розширити практику використання “rednotices” для обмеження свободи пересування і переслідування невгодних йому осіб», – заявив глава МВС України.
Можливе головування Росії в Інтерполі є абсурдним і суперечить духу і цілям організації. Якщо аргументи України та ряду інших країн не будуть почуті, то Україна розгляне питання про призупинення членства в ICPO, додав Арсен Аваков. Про свій можливий вихід з Інтерполу також заявила Литва і кілька інших країн. Позицію України підтримали не тільки багато країн, включаючи США, але і ряд громадських правозахисних організацій.
Перед голосуванням на сесії Інтерполу виступив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, який заявив:
«Представник країни, який лише за останні кілька років виявилася причетною до цілого ряду кримінальних скандалів у всьому світі, не може бути на чолі Інтерполу. Я кажу про Росію. Від поширення комп’ютерних вірусів NotPetya, які вразили тисячі користувачів, і кібератак на органи влади багатьох країн і до отруєння людей в Солсбері і військових, і гуманітарних злодіянь в Криму і на сході України – всі ці приклади дають чітке уявлення про реальну державну політику Росії. Немає необхідності говорити і тому, що Росія систематично зловживає системою Інтерполу. Я прошу всі країни-учасниці Інтерполу не перетворювати авторитетну і поважну професійну організацію, створену для спільної боротьби зі злочинністю, у заручника агресивної і злочинної політики Росії».
За результатами голосування Кім Чен Ян отримав 101 голос (62,3%), а Олександр Прокопчук – 61 голос (37.7%). Спільні зусилля урядових та громадських організацій багатьох країн принесли перемогу здорового глузду. Однак, це зовсім не кінець боротьби.
Світовій спільноті доведеться навчитися розпізнавати новітні загрози гібридної війни, в тому числі і спроби використовувати міжнародні інститути для зміцнення тоталітарних режимів, і виробити методи протидії. Путінський режим змінив ситуацію в світі, тому світ повинен визнати його токсичність і виробити заходи профілактики, а не легалізовувати його, вибираючи його представників керівниками важливих міжнародних організацій.