ЗАЯВА Юлії ТИМОШЕНКО

Я вдячна світовій демократичній спільноті за те, що вони не дають Україні остаточно звалитися в сутінки диктатури, за те, що захищають кожен паросток нашої молодої демократії в складних сучасних умовах, за те, що зупиняють процес політичних репресій, який знову відновився в Україні, за те, що рятують життя політв`язням.

Я переконана, що в цій справі Угода про асоціацію між Україною та ЄС буде дорожньою картою та потужним двигуном, які виведуть Україну з минулого в майбутнє.

Знаючи, наскільки безпрецедентно історичною є подія підписання Угоди, я ніколи, підкреслюю, ніколи! не ставила місії П. Кокса та О.Квасьнєвського будь-яких особистих умов щодо мого звільнення. Я з першого дня роботи місії сказала, що прийму будь-які їх пропозиції заради європейського майбутнього своєї країни.

Саме тому, коли вони запропонували варіант мого часткового помилування, я без обговорення погодилася. Хоча часткове помилування для мене з багатьох причин було неприйнятним. Воно не знімало з мене абсурдних обвинувачень, було нереабілітуючим, залишало в силі необхідність компенсовувати неіснуючі, грубо вигадані мільярдні збитки та не повертало мені громадянських прав, яких я зараз незаконно позбавлена.

Але, незважаючи на все це, я погодилася на часткове помилування, однак, від такого вирішення питання відмовився Віктор Янукович.

Сьогодні місія П.Кокса та О. Квасьнєвського, допомагаючи президенту України зберегти в цій сумній ситуації своє політичне обличчя, публічно погодилася з його пропозицією не застосовувати процедуру помилування, а перенести вирішення питання припинення політичних репресій до Верховної Ради шляхом прийняття законопроекту авторства пані Лабунської. Для мене з багатьох причин цей варіант значно гірший, ніж навіть часткове помилування, але я — не втрачаючи жодної години на коливання, бо Угода вже реально стоїть на межі повного зриву, — заявляю, що цілком і повністю погоджуюсь навіть на такий важкий для мене варіант, як закон пані Лабунської.

Для повної реабілітації я буду чекати справедливого рішення Європейського суду з прав людини, а зараз приймаю той варіант, який є можливим.

Я прошу депутатів парламентської опозиції без будь-яких покращень та поправок, без будь-яких дискусій і сперечань невідкладно втілити пропозицію місії П.Кокса та О. Квасьнєвського та негайно в цілому проголосувати у Верховній Раді за законопроект пані Лабунської, одночасно відкликавши той законопроект опозиції, який передбачає мою повну реабілітацію, звільнення та повернення мені незаконно відібраних громадянських прав.

Так, законопроект опозиції про повне припинення вибіркового правосуддя є найкращим і таким, що повністю вирішує виконання критерію ЄС, але зараз нам всім потрібно діяти заради європейського майбутнього самим швидким та реалістичним шляхом, незважаючи на інтереси та амбіції.

Я була і залишаюся оптимістом – Угода про асоціацію між Україною та ЄС все-таки набуде життя, і парламентська опозиція мусить зробити для цього все можливе. Будь-які дискусії навколо закону пані Лабунської знову заженуть ситуацію в глухий кут.

Приймайте його без поправок та дискусій. Просто негайно. Часу практично немає.

Юлія Тимошенко

01.11.2013,
Качанівська колонія,
м. Харків.