Выступление на Конференции Харьковского объединения развития гражданского общества «Поступ»

Високодостойне товариство!
 
Радий вітати в цій залі вас, радий вітати вашу ініціативу — створення Харківського об’єднання розвитку громадянського суспільства «Поступ».
 
Історичний досвід показує, що ті держави, які домоглися економічних, соціальних, культурних успіхів, здобули політичну вагу на міжнародній арені, — пройшли сам цей шлях поступу: через національний здоровий глузд, через ініціативність громадян та розвиток громадянського суспільства. Цим же шляхом вони простують і далі.
 
Громадянське суспільство передбачає постійний діалог із владою та постійний громадський контроль над владою. Як представник влади, я готовий до такого діалогу, і до такого контролю. «На те й шука громадянського суспільства, щоб карась влади не дрімав!»
 
Слобожанщина — особлива земля в Україні. Цей край славний своїм інтелектом. Сама назва «Слобожанщина» промовляє, що тут оселилися волелюбні, горді люди, які зберегли почуття високої гідності. Такі люди, достойні фахівці завжди мали що сказати громадськості у вагомих життєвих справах. Громадське об’єднання «Поступ», сподіваюся, стане потужним підсилювачем, завдяки якому мудрі слова будуть не тільки промовлені тут, але й почуті.
 
Важливо, що в цей непростий час серед ініціаторів нового громадського руху ключову роль відіграє інтелігенція Харківщини. Така позиція має привернути до себе широкі верстви громадян, чимало яких — визнаймо — багато в чому зневірилися, а дехто навіть утратив волю до змін на краще.
 
Сподіваюся, що присутня тут молодь зі своєю нерозтраченою енергією та новітніми знаннями— водночас перейме в «Поступі» досвід старших поколінь.
 
 «Поступ» заявив про намір розбудовувати мережу громадської взаємодії. Харківська обласна державна адміністрація, я особисто — для такої взаємодії відкриті. Розраховуємо на ваші дружні поради, конструктивну критику, ділову підтримку.
 
Успіхів Вам на шляху Поступу!
 

Слава Україні!