РИМСЬКА МЕРIЯ ПРИЙНЯЛА РIШЕННЯ ПРО ПIДТРИМКУ ЮЛІЇ ТИМОШЕНКО! (доповнено)

Зі мною зв’язалися помічники мера Риму і повідомили про рішення прийняте асамблеєю депутатів і мером італійської столиці.

Зважаючи на політичну ситуацію в Україні та недавні парламентські вибори, мерія міста Рим вирішила вивісити на фасаді Капітолію величезне фото на підтримку Юлії Тимошенко.

Раніше уваги італійської столиці удостоювалися Джованні Фальконе і Паоло Борселіно, італійські судді, загиблі від руки мафії; ізраїльський в’язень Шаліта, якого 5 років утримували у в’язниці провинції Газа; Роселла Урру, викрадена терористами в Алжирі;  Aung San Suu Kyi, лідер опозиції Бірманії; Sakineh Mohammadi Ashtiani, засуджена до 10-річного ув’язнення за причетність до вбивства свого чоловіка в Ірані, проте невинна для європейського судочинства; тощо.

Цей захід щоразу широко висвітлюється у італійських та світових ЗМІ. Зазвичай під час інавгурації на площі проводиться маніфестація за участі мера міста, політиків та громадських діячів.

Акція підтримки стартує в найближчі дні.

y1

Дополнение 1.10.2012:

y2

Постанова мерії Рима № 9

від 2 серпня 2012-10-31

—————

Враховуючи що:

 • в Україні виникла ситуація, яка загрожує демократії;
 • наявність репресій демократії, та арешт Юлії Тимошенко зі звинуваченнями у «зловживанні службовим становищем»;
 • Юлію Тимошенко (відому на Заході своєю русою косою, та за керування демократичними процесами в Україні у 2004 році, під час Помаранчевої революції) 11 жовтня 2011 року було засуджено до семи років ув’язнення  з подальшим відлученням на три роки від політичного життя країни, за те що у січні 2009 року вона підписала енергетичні угоди із Росією, які вважаються невигідними для державних інтересів;
 • партія «Батьківщина», яку очолювала екс-прем’єр-міністр України, оголосила мобілізацію її прихильників, які зібралися в центрі Києва для протесту проти її арешту та на захист стану її здоров’я.
 • Враховуючи що:

В даний час стан здоров’я Юлії Тимошенко у небезпеці. Вона має потребу в лікуванні за межами в’язниці, слідуючи вказівкам групи німецьких та канадійських лікарів.

Виявлено що:

 • українська влада заперечує можливість її лікування за межами в’язниці, таким чином порушуючи елементарні права людини;
 • арешт Юлії Тимошенко викликав занепокоєння на європейському рівні. Європейський Парламент виніс рішення, озвучене поляком Єжи Бузеком, про те, що рішення про київського суду було винесено на основі «політичних мотивів»;
 • італійський парламент одноголосно висловив солідарність із Юлією Тимошенко та надіслав заклик прем’єр-міністру Італії Маріо Монті діяти для звільнення десяти політичних в’язнів української демократичної опозиції.

Враховуючи що:

 • Європейський Суд із прав людини надіслав Президенту України заклик надати медичне лікування лідеру демократичної опозиції за межами в’язниці;
 • незважаючи на заклики і запрошення з боку різних державних установ і політичних партій захистити елементарні права людини

Капітолійська асамблея зобов’язує мера і міську раду:

 • активувати усі державні і демократичні сили, в тому числі дипломатичні канали, для належного лікування Юлії Тимошенко за межами в’язниці і одночасно вивісити, на знак підтримки її звільнення, драпування на Капітолійській площі із фото та написом «Волю Юлії Тимошенко».

Підписано: Вінья, Альцетта, Азуні, Грамаціо, Марроні, Квадрана, Смеділе, Стораче, Торре, Вольтаджо.

 Ця постанова була затверджена 29 голосами «За», та 1 «Проти», радники Кассоне та Рокка утрималися, на засіданні 2 серпня 2012 року.