Получил письмо от руководителя общественной организации «Дорожный контроль»
6 февраля 2015Сегодня получил письмо от руководителя общественной организации «Дорожный контроль». Это тот самый Дорожный контроль, который неустанно, день за днем, пополняет коллекцию Ютуба на тему «ГАИшник в объективе видеорегистратора».
Много нам работы добавляет «Дорожный контроль»))) Но сегодня письмо как ни странно — с благодарностью!
Напомню фабулу: после публикации откровений бывшего сотрудника ГАИ Житомира на тему коррупции, я назначил туда служебную проверку силами нашего Департамента внутренней безопасности. Дорожный контроль попросил включить их представителей в состав комиссии. Включили. Сделали свои выводы – читайте в письме.
* * *
Громадської організації «Дорожній контроль Україна»
03142, м. Київ, вул. Семашко, 13, оф. 208
Шановний Арсену Борисовичу!
Хотіли би виразити Вам слова вдячності щодо підтримки нашої ініціативи про залучення представників громадськості до проведення перевірки спеціальною комісією МВС України відносно фактів корупції в ДАІ міста Житомира та Житомирської області, які були озвучені інспектором ДПС ВДАІ України в м. Житомирі Бояркіним Борисом Олексійовичем в інтерв’ю активісту ГО «Дорожній контроль Україна».
В ході проведення перевірки членами та активістами ГО «Дорожній контроль Україна» було виявлено та зафіксовано ряд правопорушень зі сторони працівників ДАІ в Житомирській області, зокрема в м. Брусилів.
Крім того представниками нашої організації під час роботи комісії було здійснено перевірку «штраф майданчика», що розташований на території УДАІ в Житомирській області, де нами було встановлено, що даний «штраф майданчик», мабуть, єдиний на всю територію України який функціонує без грубих порушень чинного законодавства та де з водіїв не стягується плата за зберігання їх авто та не створюються «перешкоди» в поверненні тимчасово затриманих транспортних засобів. Дані факти також були підтвердженні свідченнями наших активістів в місті Житомирі та Житомирській області, а також водіями міста Житомира і Житомирської області. Нажаль в інших регіонах ситуація зовсім протилежна – в разі тимчасового затримання транспортного засобу – власник повинен витягнути зі своєї кишені не менше 1000, 00 грн. за повернення свого автомобіля, при цьому автомобіль не буде повернутий поки не будуть сплачені такі кошти, а кожний день затримки збільшує суму повернення автомобіля.
Участь представників громадськості в такого роду заходах є, напевно, першим в історії України випадком, і ми щиро сподіваємося що не останнім.
Нажаль, норми чинного законодавства не дають можливості залучати представників громадськості до повноцінної участі в проведенні такого роду перевірок, проте проведення подібних заходів під наглядом та з залученням громадськості є важливим фактором в час реформування органів МВС та в боротьбі з корупцією серед правоохоронних органів.
Дата 05.02.2015 року
З повагою,
Голова ГО «Дорожній контроль Україна» Шульган Д.Ю.
* * *
Хочу сделать такую практику постоянной. Ко всем резонансным инцидентам с участием сотрудников милиции в расследования будем привлекать общественные организации, гражданских активистов с репутацией в обществе.
Надеюсь, такие активные, реальные и готовые работать, общественные организации станут нашими соавторами в реформе МВД.
Сейчас мы имеем два таких случая – в Житомире и при проверке ситуации на блокпосту в Песочине Харьковской области.
В обоих случаях выводы экспертов общественных организаций будут учтены при принятии решения официальными органами. Здесь сразу две пользы – убрать ситуацию из зоны «корпоративной защиты чести мундира» с одной стороны, и – ответственность общественных организаций за реальные судьбы реальных людей в «реальных условиях на основе реальных фактов», а не в виртуальной реальности.
Жизнь всегда нелинейнее и сложнее любых инструкций, и только вместе мы сможем найти приемлемый для общества, но эффективный алгоритм работы. Это и будет «Твоя новая полиция», как говорит наш слоган реформ.)