По прибытии в Украину Фирташ будет арестован

ПО ПРИБЫТИИ В УКРАИНУ ДМИТРИЙ ФИРТАШ БУДЕТ ЗАДЕРЖАН НАЦПОЛИЦИЕЙ ПО ФАКТУ ОБРАЩЕНИЯ МИНЮСТА США в ГЕНПРОКУРАТУРУ УКРАИНЫ

Завершили консультации с коллегами из США. Заручившись поддержкой Генпрокурора Украины, обратился к ним с официальным письмом:

«МВС володіє інформацією про наміри громадянина України Фірташа Дмитра Васильовича, 02.05.1965 року народження, який розшукується США відповідно до червоної картки Інтерполу номер 2014/11752, контроль №: А-2043/3-2014 про оголошення в міжнародний розшук для кримінального переслідування, найближчим часом прибути до України. Дана інформація підтверджується оперативними джерелами, а також розповсюджується в засобах масової інформації.

Відповідно до вимог ст. 25 Конституції України громадянин України не може бути виданий іншій державі. У той же час, на підставі положень ч. 3 ст. 10 Кримінального кодексу України, наша держава може перейняти кримінальне провадження, в якому судовими органами іноземної держави не ухвалено вирок, щодо громадян України, які вчинили злочин за її межами, але які не можуть бути видані іноземній державі, якщо діяння, у зв’язку з яким запитується передача кримінального провадження, згідно з Кримінальним кодексом України визнається злочином. Діяння, в яких звинувачується Фірташ Д.В., в Україні також є кримінально караними.

Хочу зазначити, що згідно з положеннями ч. 11 ст. 44 Конвенції Організації Об’єднаних Націй проти корупції від 31.10.2003, яка ратифікована як США, так і Україною, компетентні органи США можуть звернутися до компетентних органів України з проханням перейняти кримінальне провадження щодо Фірташа Д.В. та здійснити у ньому розслідування у такий самий спосіб, як і у випадку вчинення будь-якого іншого тяжкого злочину відповідно до внутрішнього права України.

Інформуємо, що у разі надходження вищезазначеного прохання компетентні органи України готові забезпечити швидке, повне та неупереджене розслідування і судовий розгляд згаданого кримінального провадження.

Крім того, відповідно до положень ст. 597 (Тримання під вартою особи до отримання запиту про перейняття кримінального провадження) Кримінального процесуального кодексу України за клопотанням компетентного органу США громадянин України Фірташ Д.В., щодо якого буде направлений запит про перейняття кримінального провадження, може бути взятий під варту на території України на строк до 40 діб. «

Переводя с дипломатических и юридических формулировок, сублимирую суть:

Согласно ст.597 КПК Украины, а так же ратифицированной Украиной в 2006 году конвенции ООН против коррупции Генпрокуратура Украины, в ответ на соответствующее ходатайство Минюста США, даст указания Национальной полиции Украины в случае прибытия на территорию Украины произвести задержание Дмитрия Фирташа на 72 часа, в течении которых будет оформлено соответствующее решение о 40-дневном аресте, до передачи всех материалов производства или ряда эпизодов по предъявленным США Фирташу обвинениям.