Обращение министра внутренних дел Украины Арсена Авакова к личному составу ГУМВД Украины в Донецкой и Луганской областях

Звертаюсь до працівників органів та підрозділів внутрішніх справ Донецької та Луганської областей.

Вважаю за необхідне нагадати, що міліція служила, служить і буде служити виключно українському народові, керуючись Конституцією і законами України, а особовий склад своїми діями щоденно має підтверджувати вірність Присязі і підпорядковується виключно законним керівникам.

З огляду на складну ситуацію у південно-східному регіоні закликаю весь особовий склад не виконувати будь-яких наказів самозваних лідерів нелегітимних територіальних утворень, не допускати будь-яких протиправних дій, що суперечать Закону України «Про міліцію», положенням Присяги працівника органів внутрішніх справ, іншим нормам права та моралі.

Ті особи, які заради задоволення кар’єрних амбіцій, інших корисливих мотивів піддадуться на спокусливі обіцянки політичних авантюристів та пройдисвітів, зрадять Закону і Присязі будуть відповідати перед українським народом.

Хочу нагадати, що згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» звільненим зі служби за негативними мотивами, у зв’язку із засудженням матеріальна допомога не надається, а пенсія призначається на загальних підставах.

Обов’язок кожного працівника міліції – незаперечне і відповідальне виконання вимог законів, Присяги, наказів МВС України, спрямованих на захист незалежності та єдності України, її народу, безпеки та миру на вулицях та в домівках громадян. Інше – це шлях до руйнації системи МВС, небуття та розбрату.

Впевнений, що міліція Донеччини та Луганщини у складний для держави час з глибоким розумінням поставиться до виконання покладених на неї службових завдань, з честю та гідністю витримає цей непростий іспит і докладе максимальних зусиль для утвердження миру, спокою та законності в регіоні.

Міністр внутрішніх справ України

А.Б. Аваков