Харьковская "Батькивщина" призывает депутатов поддержать инициативу Авакова по привлечению к ответственности судьи Киреева. Заявление

Народний депутат України від фракції партії „Батьківщина” Арсен Аваков зареєстрував проект Постанови “Про Звернення Верховної Ради України до Вищої кваліфікаційної комісії судів України з приводу необхідності порушення у відношенні судді Печерського районного суду м. Києва Кірєєва Родіона Володимировича дисциплінарної справи та здійснення дисциплінарного провадження у зв’язку з встановленням факту порушення ним присяги судді”.

Харківська „Батьківщина” повністю підтримує таку ініціативу, більше того, впевнена, що прийняття такої Постанови вкрай необхідне. Адже, як показують результати соціологічних опитувань, за останній час довіра українського народу до системи судочинства знизилася до критичної межі. Саме через таких „кірєєвих” українці майже втратили повагу до суддів взагалі.

З огляду на це, Харківська „Батьківщина” звертається до народних депутатів України від усіх фракцій з закликом підтримати проект Постанови про порушення у відношенні судді Кірєєва дисциплінарної справи та здійснення дисциплінарного провадження у зв’язку з встановленням факту порушення ним присяги судді.

Кожен громадянин України має діяти в рамках закону, а в разі порушення законодавства – нести за це відповідальність. Судді – також громадяни нашої держави, їхня місія – вчиняти правосуддя. Якщо суддя районного суду, нехай навіть столичного, дозволяє собі порушувати основний закон країни – Конституцію – то чи будуть в таких умовах дотримуватися законодавства пересічні громадяни?! А чи будуть вони почуватися впевнено і захищено, якщо наступного дня на місці незаконно увязненої Юлії Тимошенко може бути кожен з них?!

Харківська „Батьківщина” вважає, що голосування за цей проект Постанови стане для кожного народного депутата своєрідним тестом, адже кожен парламентарій, який не підтримає таке рішення, автоматично підтримує незаконні дії судді Кірєєва, порушує Конституцію України, Європейську Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод.

Ми впевнені, що приклад Кірєєва має стати прецедентом для усіх інших суддів, нагадати їм, що вони давали присягу та мають нести відповідальність за свої дії.