Аваков хочет вернуться и «есть слона по частям». Интервью Deutsche Welle

Колишній губернатор Харківщини Арсен Аваков в інтерв’ю для Deutsche Welle розповів про свої плани як депутата Верховної Ради України.

Днями депутатом Верховної Ради зареєстровано колишнього губернатора Харківщини Арсена Авакова. Як відомо, в Україні проти нього порушено кримінальну справу й оголошено в міжнародний розшук. У квітні Авакова затримали в Італії. Утім, уже за кілька днів італійський суд постановив, що підстав тримати політика під вартою немає, і звільнив його. Тепер Аваков користується ще й депутатською недоторканністю.

Deutsche Welle: Пане Аваков, чи повернетесь ви до України?

Арсен Аваков: Звичайно. Тепер я, як обраний депутат новообраної Верховної Ради, чекаю на виконання головного закону України — Конституції, — аби негайно повернутися до України для виконання моїх депутатських повноважень. Як відомо, згідно з Конституцією України, депутат є недоторканним. Тому я очікую, що протягом наступних днів прокуратура України припинить усі ті ордери на арешт та розшук, які зараз розставлені на кордонах України, і я зможу безперешкодно в'їхати на її територію. У протилежному ж випадку ці провокаційні дії будуть однозначно свідчити про те, що в Україні права немає. Сподіваюсь, ніхто на таке не піде.

— У чому полягатиме Ваша діяльність як народного депутата?

— Ми, тобто — Микола Томенко, Андрій Шевченко, Андрій Кожем'якін і я — маємо тактику та стратегію того, яким чином треба діяти, щоб отримати результати, які мусить забезпечити опозиція. Це дуже конкретні ідеї, але «слона ми будемо їсти по частинах», тобто — діяти поступово. Першим кроком стане забезпечення персонального голосування у відповідності до законів та Конституції України. Оскільки дуже важливо, щоб це були справжні голоси депутатів, а не зібрання карток та «тушок», які голосують бездумно.

— Коли опозиція висунула ідею скласти мандати на знак протесту проти фальсифікацій на виборах, ви підтримували цей крок?

— Політично це був би гарний крок, але, як з’ясувалось, він не мав би під собою жодної юридичної бази. Я знаю, як ішов процес фальсифікації. Я теж можу бути незадоволеним, але в нас був вибір між опозицією поза парламентом або парламентською опозицією, яка зсередини парламенту розгортатиме боротьбу. У нинішній момент залишити Україну без опозиції в парламенті було б неправильно, й те рішення, яке було прийняте за сучасної ситуації, на мою думку, є оптимальним. Звичайно, розклад сил у новій, майбутній Раді, не може не тривожити. І саме тому треба діяти.

— Пане Аваков, і ще таке запитання: про що, на Вашу думку, свідчить заведена на вас в Україні кримінальна справа?

— Факт виникнення моєї справи говорить про те, що це в характері нинішньої української влади — отримувати політичні ефекти через силовий тиск. Коли ж незалежна юстиція розглянула мою справу, то надійшов логічний результат: відмова Італії в екстрадиції та зняття з мене в Італії та на території усього Євросоюзу усіх обвинувачень.

— Дякуємо за розмову.

DW.DE
Ірина Кощій