Арсен Аваков: Андрей Ровчак будет выдвинут кандидатом от Объединенной оппозиции по одному из округов в Харьковской области

Герой Украины Андрей Ровчак будет выдвинут кандидатом в депутаты Верховной Рады Украины от Объединенной оппозиции по мажоритарному округу № 177 в Харьковской области.

Об этом в своем блоге на «Украинской правде» написал руководитель избирательной кампании в Харьковской области от объединенных оппозиционных сил и руководитель Харьковской «Батьківщины» Арсен Аваков.

"Як керівник виборчої кампанії з виборів до Верховної Ради України VII скликання у Харківській області від об’єднаної опозиції, як голова обласної організації партії ВО "Батьківщина", у рамках прозорої та чесної виборчої кампанії представляю наших кандидатів у мажоритарних виборчих округах.

Представляю округ №177 (м. Ізюм, м. Куп’янськ, Ізюмський, Куп’янський, Шевченківський, Борівський райони Харківської області).

Виборцям цього округу ми пропонуємо делегувати до Верховної Ради одного з найкращих аграріїв України — Андрія Яковича Ровчака.

Народився 05 лютого 1953 року у с. Бугаївка на Ізюмщині. Малій Батьківщині не зраджував ніколи, надовго залишаючи межі рідного села лише двічі: вперше – упродовж п’яти років здобуваючи фах агронома на стаціонарі Харківського сільськогосподарського інституту ім. Докучаєва; вдруге – протягом року працюючи за направленням у колгоспі «Червоний Оскіл». На сьогодні вже 32 роки очолює ТОВ «СК «Восток» Ізюмського району. Депутат районної та обласної рад кількох скликань. Усі зусилля і досягнення, пов’язані з професійною та громадською діяльністю, сконцентровані у високому званні Героя України.

Знаючи Андрія Ровчака особисто впродовж багатьох років, впевнений, що саме такі, як він, мусять представляти у парламенті інтереси однієї з найбільш незахищених категорій українського суспільства – селянство. Аграрій-практик, він має абсолютно чітке бачення розвитку сільського господарства в умовах України — європейської держави.

Особисто мені надзвичайно імпонує те, що Ровчак – людина конкретної справи, а не порожніх балачок. Він не лише вболіває за селян та господарство, а й прагне кардинально змінити ставлення держави до людини та країни. Але вважає, що починати завжди треба з себе.

 

Завдяки Андрію Яковичу не лише в Ізюмському, а і в Борівському, Шевченківському районах постійно створюються нові робочих місця. У це господарство прагнуть потрапити зі всього району. Саме у Андрія Ровчака краща на весь район соціальна сфера: школа, дитячий садок, будинок культури, лікарня, відділення територіального центру. Саме Андрій Якович та господарство щорічно за власні кошти оздоровлюють місцевих школярів. А соціальні гарантії забезпечені всім працівникам кооперативу.

І все це – попри шалений тиск з боку діючої влади, цькування перевіряючими та контролюючими органами лише через те, що Ровчак ніколи не намагався загравати з владою чи «перефарбовуватися» заради власної вигоди. Через це його поважають навіть політичні опоненти. Наведу лише такий приклад. У 2009 році, знаючи політичні уподобання Андрія Яковича, «регіональні» чиновники-екологи склали на підприємство акт майже на 1,5 мільйони грн. лише за те, що корів у ТОВ «Восток» поїли з місцевого ставка. І не суть важно, що це була неправда. Важливо було залякати Андрія Яковича, змусити його задля сплати штрафу вирізати майже 350 елітних корів. Втім, Ровчак не злякався та не здався.

Андрій Якович вступив до «Батьківщини» у найважчі часи для партії – у 2010 році. Саме тоді, коли деякі народні обранці, спасаючи свою шкуру та гроші, ставали «тушками». А Ровчак, навпаки, прийшов підтримувати партію та людей, які боролися з узурпацією влади в Україні та правовим свавіллям «регіоналів». Така він людина – справжній чоловік, який завжди приходе на допомогу у найважчі для оточуючих часи. Його могутня постать та щира посмішка надавали впевненості багатьом українцям, які під час судилища над Юлією Тимошенко прийшли підтримати лідера опозиції під Печерський суд Києва.

Я знаю Андрія Яковича багато років. Мене завжди вражала його освіченість та глибокі пізнання у мистецтві, літературі та історії рідного краю. Саме завдяки Андрію Ровчаку виходять збірки поетів та журналістів Харківщини: він був спонсором видання творів лауреата літературних премій імені В. Мисика та імені Павла Тичини поета Василя Борового, який у 1947 році був заарештований «за антирадянську агітацію та буржуазний націоналізм». Зокрема, завдяки й Ровчаку в Харкові відбувся творчій вечір Ліни Костенко. А в цьому році Андрій Якович підтримав проект створення документального фільму "Отаман Савонов", присвяченого національно-визвольній боротьбі селян Ізюмщини у 1917-1920 роках.

До Верховної Ради іде, тому що вважає сільськогосподарський бізнес найбільш уразливим,особливо через чиновницьке свавілля, хоча політики усіх кольорів пророкують Україні майбутнє саме як одній з найрозвиненіших аграрних країн.

«Для захисту від численних чиновників, правоохоронців, податківців, у Верховній Раді має бути створене сильне аграрне лобі. І не з числа тих, хто має тисячі га землі, а її самої і у вічі не бачив, а тих, хто на цій землі працює», — вважає Андрій Ровчак.

Окрема болюча тема – продаж землі, загроза якого вже впродовж п’яти років дамокловим мечем висить над Україною.

«Я не проти того, щоб власники паїв чи їх нащадки реалізували своє право на власність. Я проти спекулянтів, які зруйнують нинішні договірно-орендні відносини, скуплять за безцінь землю і декілька разів перепродадуть її, в тому числі іноземцям, що запропонують реальну світову ціну за наші безцінні чорноземи», — така принципова позиція Ровчака, яку він має намір втілити на законодавчому рівні.

Андрій Якович Ровчак з тих, кому болить сьогодення і тривожить майбутнє села і селянина. Але притаманний багатьом «плач Ярославни» — не для нього. Він шукає вихід, працює разом з командою однодумців – і чи не тому Бугаївка – найблагополучніше село у районі,

а СК «Восток» — найбільше бюджетоутворююче сільгосппідприємство: займаючи лише біля 5% землі району, господарство дає до 40% всього бюджету Ізюмського району Харківщини!