Фракции «БЮТ-Батьківщина» и НУНС также просят Интерпол не выдавать Арсена Авакова украинской власти

Об этом говорится в совместном заявлении фракций, опубликованном на официальном сайте «Батьківщины».

Спільна заява фракцій «Блок Юлії Тимошенко – «Батьківщина» та «Наша Україна — Народна Самооборона»

Затримання в Італії Арсена Авакова на прохання українських правоохоронних органів – це спроба української влади шляхом обману здійснити чергову політичну розправу над опозиційним політиком.

31 січня цього року прокуратура Харківської області офіційно розпочала переслідування екс-губернатора Харківської області, а нині Голову Харківської обласної організації партії ВО «Батьківщина» Арсена Авакова, оголосивши його у міжнародний розшук. 20 березня Червонозаводський райсуд міста Харкова узаконив це ганебне рішення.

Так само як і Юлію Тимошенко, Юрія Луценка та багатьох інших опозиційних лідерів, Арсена Авакова обвинувачено за сумнозвісною статтею 365 Кримінального Кодексу України — перевищення влади та службових повноважень.

Ця стаття Кримінального кодексу України використовується нинішньою українською владою для здійснення репресій проти політичних опонентів шляхом вибіркового кримінального переслідування.

Про політично вмотивоване переслідування Арсена Аракова свідчить звернення Голови правління незалежної громадської правозахисної організації «Української Гельсінської спілки з прав людини» та співголови «Харківської правозахисної групи» Євгена Захарова до Інтерполу з проханням не оголошувати Арсена Авакова у міжнародний розшук.

Причиною переслідувань є його опозиційна діяльність та належність до команди Юлії Тимошенко. У жовтні 2010 року Арсен Аваков фактично переміг на виборах міського голови міста Харкова. Але через застосування масових фальсифікацій міським головою було визнано представника Партії регіонів.

Влада за будь-яку ціну прагне кинути за ґрати опозиційного політика, позбавити Арсена Авакова можливості брати участь у парламентських виборах та займатись політичною діяльністю.

Європейський Союз та Сполучені Штати Америки неодноразово закликали українську владу змінити 365-у статтю Кримінального кодексу, а також забезпечити звільнення політв’язнів та їх участь у парламентських виборах 2012 року.

З огляду на це, а також на підставі ст.ст. 2, 3 та 41 Статуту міжнародної організації кримінальної поліції просимо Інтерпол відмовити правоохоронним органам України в екстрадиції до України Арсена Авакова як особи, щодо якої здійснюється політичне переслідування.

З цієї ж причини просимо уряд Італії також не надавати згоди на екстрадицію Арсена Авакова. Дії української влади щодо опозиційних політиків засвідчують, що за умови повернення Арсена Авакова до України існує реальна загроза не лише його свободі, а здоров’ю і життю.

Як відомо, керівництво партії «Батьківщина» вчора направило листи Генеральному секретареві «Інтерполу» та Уряду Італії з проханням зважити на очевидну політичну вмотивованість кримінального переслідування Арсена Авакова та звільнити його.