Поздравление Арсена Авакова с Днем Соборности Украины

Шановні слобожанці!
 
Сердечно вітаю Вас з одним із найважливіших національних свят України – Днем Соборності. 90 років минуло від дня проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки-возз’єднання Наддніпрянської та Наддністрянської України в єдину Народну Республіку. Саме такого зимового дня 22 січня 1919 року в золотоверхому Києві під перегук дзвонів Святої Софії було ухвалено рішення про об’єднання двох, розділених історичною прірвою, гілок українського народу.
 
«Однині, — підкреслюється в історичному документі, — воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України — Західно-Українська Народна Республіка (Галичина, Буковина і Угорська Україна) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили й за які умирали кращі сини України. Однині є єдина, незалежна Українська Народна Республіка».
 
Схвалення соборницького акта логічно продовжило весь попередній досвід національно-визвольної боротьби, надаючи реальніших обрисів подальшому прогресивному поступу, предметніше визначаючи його перспективу. В українській історії небагато фактів такої суспільної значущості, в яких би так велично, консолідовано, зримо й переконливо втілилася воля народу до соборного буття, об’єднання всіх українських земель в єдину державу. Акт Злуки наочно продемонстрував безсилля будь-яких спроб роз’єднати український народ, протиставити українців один одному, змусити їх служити чужим для них цілям.
 
Від вікопомного Акта Злуки, що об’єднав всю Україну — Київ і Львів, Харків і Луцьк, Донецьк і Полтаву, сотні міст, мільйони людей — усі українські землі і береги, проліг прямий міст до подій новітньої історії.
 
Повертаючись до подій 1919 року, нагадаємо собі головний висновок тих подій: соборність українських земель починається з соборності українських душ і сердець.
Якщо ми хочемо, якщо ми віримо у сильну Україну, почуття соборності повинне стати часткою нашого життя і нашого серця. Це — основа національного життя України і опора української політичної нації.
 
Впевнений, що день прийдешній принесе нам усвідомлення власної причетності до розбудови нашої країни!
 

З святом Вас! Хай святиться ім’я твоє вічно, Україно!