Заявление главы Харьковской областной государственной администрации Арсена Авакова о политической ситуации в Украине

Події, що відбулися останніми днями у Верховній Раді України та надто ємоційні безвідповідальні висловлювання деяких політичних діячів вкотре поставили українське суспільство на межу політичного колапсу.

Нажаль протиріччя у Верховній раді майже зруйнували демократичну коаліцію. Низка законів, що були прийняті останніми днями, ще більше ускладнила, якщо не унеможливила, взаємодію всіх гілок влади. Частина народних обранців прагне перебрати на себе повноваження судів, слідчих органів та служби безпеки. А між тим до тепер не скасовано ганебну депутатську недоторканість, різноманітні пільги та інші депутатські привілеї. Але ж напередодні останніх виборів всі політичні сили гаряче підтримували цю ініціативу.

Не знайшлося часу і на безліч інших нагальних законів. До сього часу не налагоджено систему державних закупівель. Не прийнято жодного закону про ринок землі. Котрий рік парламент неспроможний вдосконалити систему законів про органи самоуправління та місцеві адміністрації.
Не приймаються також важливі для кожної людини рішення. Відсутність змін до державного бюджету не дає змоги гідно підготуватися до зими, та вкотре призупинила будівництво Харківського метро.

Відсутність реформи збройних сил робить ситуацію не тільки критичною, а й трагічною. Події у Лозовій довели, що українській армії вкрай потрібні кошти, щоб забезпечити безпеку власного народу від власних арсеналів!

А ще існують проблеми інфляції, корупції, злочинності, екології та здоров’я нації. Однак по усім цим питанням злагоди у парламенті немає.

Сумно, що коаліціянти з’ясовують свої відносини публічно. Це дає можливість опонентам скористатися нагодою та спробувати зруйнувати демократичну коаліцію.

Прикро, що всі спроби фракції «Наша Україна – Народна Самооборона» провести засідання ради коаліції, визначити спільну позицію по найважливіших питаннях були відкинуті блоком Юлії Тимошенко.

Гірко, що БЮТ дає нагоду комуністам та Партії регіонів вважати за можливе створення спільної коаліції.

Втім я впевнений – демократична коаліція знайде шляхи до виходу з кризи, подолає внутрішні протиріччя і стане до роботи. Бо саме у «Нашої України – Народної Самооборони» та Блоку Юлії Тимошенко цілком збігаються базові цінності. Це добробут людини, економічна стабільність держави, суверенітет та теріторіальна цілісність краіни і європейський інтеграційний курс.

Ми маємо працювати разом заради майбутнього України.