Арсен Аваков считает решение Харьковского облсовета по НАТО некомпетентным и призывает депутатов его отменить. Заявление губернатора

Заява голови Харківської обласної державної адміністрації Арсена Авакова щодо рішення XXVIII сесії Харківської обласної ради V скликання від 11 червня 2008 року
 
«Обласна рада прийняла рішення: «Вважати територію Харківської області територією, на яку не розповсюджуються будь-які нормативно-правові акти, що спрямовані чи безпосередньо передбачають будь-які дії чи зобов’язання по забезпеченню вступу до НАТО». А також фактично призвала мешканців області «захищати позаблоковий нейтральний статус України».

Таке рішення викликає здивованість, та серйозне занепокоєння рівнем правової свідомості депутатів обласної ради та їхньої обізнаності у нормах діючої Конституції України. Варто нагадати народним обранцям обласного рівня, що в Конституції України відсутні будь-які згадки щодо позаблокового та нейтрального статусу України.

Крім того, відповідно до статей 92 та 106 Основного закону, розробка засад зовнішньої політики країни є компетенцією Президента та Верховної Ради України. Такім чином, приймаючи це авантюрне рішення, обласна рада вийшла далеко за межі своєї компетенції.

Неадекватним є також і рішення фактично вивести територію області із під юрисдикції частини загальнонаціонального законодавства. Таки заклики можливо сприймати як замах за територіальну цілісність та унітарність держави.

Вкотре маю зазначити, вступ чи невступ України до НАТО, усієї країни, а не окремих її частин – може статися тільки після проведення загальнонаціонального Референдуму.

Логіка підказує, що проведення широкої громадської дискусії з цього питання є необхідною умовою свідомого та виваженого рішення народу.

Тому я закликаю депутатів скасувати це екзотичне рішення.

Звертаюсь до прокуратури Харківської області – дати правову оцінку цьому рішення.

Прошу політиків відкинути популістську упередженість та політичні спекуляції.

Впевнений, що мешканці Харківської області мають достатньо життєвої мудрості та елементарного прагматизму, для прийняття виваженого рішення коли для цього прийде час».