28 октября — День освобождения Украины от фашистских захватчиков

Сегодня в харьковском лесопарке на Мемориале Славы состоялись торжественные мероприятия, посвященные 63-й годовщине освобождения Украины от фашистских захватчиков. В них принял участие председатель облгосадминистрации Арсен Аваков. К монументу были возложены живые цветы, отслужен молебен в память о погибших. Участники церемонии также почтили память освободителей Украины минутой молчания.
 
С 63-й годовщиной освобождения Украины от фашистских захватчиков жителей области и ветеранов поздравил губернатор Арсен Аваков. В приветствии председателя Харьковской облгосадминистрации в частности говорится:
 
Дорогі співвітчизники!
Шановні ветерани війни!
 
63 роки тому українська земля була остаточно звільнена від фашистських загарбників. Всі ми, старі й молоді, пишаємося подвигом визволителів нашої країни. Пам’ять про цей подвиг ми маємо берегти та передавати нашим дітям і онукам.
 
Страшні випробування випали на долю покоління 30-40-х. Нищівний вал бойових дій двічі прокотився українськими землями, не оминувши жодного міста, містечка, села. Протягом 1225 трагічних днів і ночей Україна була ареною смертельних битв.
 
З Україною пов’язані основні події найстрашнішого в історії людства воєнного протистояння. Саме тут вирішувалася подальша доля війни в Європі, доля перемоги.
 
Слава ветеранам, всім тим, хто боронив Батьківщину від страшного ворога, хто відвойовував українські землі, жертвуючи своєю кров’ю і життям заради майбутнього. Стільки, скільки сходитиме сонце над Україною, стільки світло героїзму тих, хто воював на фронтах, кував перемогу в тилу або переживав весь тягар фашистської окупації житиме в пам’яті поколінь. Ви — наша опора й підтримка в усіх починаннях, незмінні помічники, близькі й дорогі серцю люди. Ми вчимося у вас вірити в краще й своєю працею втілювати мрію в реальність.
 
Для нас ви — символ стійкості й оптимізму, любові до рідної землі й служіння народу. Ваш героїчний шлях — це невичерпне джерело нашого натхнення, сили духу й віри в щасливе майбутнє Української держави. Хай завжди на вільній українській землі будуть мир и згода.
 
Сердечно вітаю усіх з 63-ю річницею визволення України від фашистських загарбників.
 
Слава народу-переможцю!!!!
 
Щиро ваш,
 
Голова
Харківської обласної
державної адміністрації
 

Арсен АВАКОВ