Арсен Аваков поздравил ветеранов партизанского движения с Днем партизанской славы

22 сентября в Украине чествуют ветеранов партизанского и подпольного движения. Накануне Дня партизанской славы ветеранов поздравил губернатор Харьковской области Арсен Аваков.
 
Шановні ветерани партизанського й підпільного руху!
 
Сердечно поздоровляю вас, сильних духом, мужніх захисників Вітчизни з Днем партизанської слави й 66-ою річницею початку в Україні підпільного та партизанського руху проти фашистських загарбників.
 
З почуттям безмежної подяки й любові ми віддаємо данину поваги ветеранам антифашистського опору: колишнім підпільникам і партизанам, захисникам і визволителям рідної землі — усім, кого ми з гордістю називаємо народними месниками. Партизани й підпільники, учасники руху Опори героїчно боролися в тилу ворога, наближаючи Велику Перемогу. Боролися так, що у фашистів буквально «земля горіла під ногами».
 
У воєнні часи на боротьбу піднявся весь український народ. Невидимий фронт пройшов через міста й села, степи й ліси України. У боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками в роки війни на окупованій території України брало участь понад 500 тисяч партизанів і підпільників. Всього на окупованій території України діяло 60 партизанських з’єднань і близько 2 тисяч партизанських загонів і розвідувально-диверсійних груп, що не входили до складу з’єднань.
 
Навічно в серцях харків’ян залишаться імена героїв-партизанів, наших земляків, — М.Папудренка, І.Кулішова, М. Михайличенка, І.Бакуліна та ін.
 
Успіхи партизанської війни утверджували надію людей, додавали впевненості, наближали Велику Перемогу.
 
Перемога стала головною нагородою за пережите й пройдене в роки війни: за подвиги й мужність, за втрати й лихоліття. Вона окриляла й давала наснагу для того, щоб жити далі. Щоб будувати, творити, піднімати країну, ростити дітей.
 
Наші батьки й діди перебороли нестерпні муки й випробування. Їхній досвід віри, єдності й прагнення до кращого, як ніколи, потрібні нам сьогодні.
 
Ви знаєте всю правду війни. Знаєте, чого варта справжня дружба й надійне плече товариша. Пам’ятаєте тих, хто не повернувся з бою. Хто закатований в концтаборах, загинув від холоду й поранень. І ніколи не забудете обличчя тих, хто творив, любив і мріяв, але в сувору для країни годину встав на її захист.
 
Святкування Дня партизанської слави є свідченням державного й народного визнання заслуг народних месників, їхнього вагомого внеску в Перемогу, відчутної допомоги Червоної Армії в боротьбі з фашизмом. Честь вам і шана, дорогі партизани й підпільники!
 
Низько кланяюся вам, дорогі ветерани, і висловлюю щиру подяку за ваш подвиг і перемогу, за розуміння й батьківську підтримку в побудові незалежної України.
 
 Здоров’я, щастя, добра й благополуччя вам і вашим родинам.
 
Слава народу-переможцю!!!
 
З повагою,
 
Голова Харківської обласної
державної адміністрації
 

Арсен АВАКОВ