Комментарий Арсена Авакова относительно событий 15 марта на харьковской площади Свободы

Два останні дні на майдані Свободи у Харкові відбувається реставрація справді фашистських принципів. Обмеження свободи слова та свободи зібрань – перший крок до фашизму. Нагадаю, саме на цій площі у 2004 році з одного боку була сцена, на якій виступав Олександр Мороз, на другому боці — сцена, де виступав Євген Кушнарьов, з третього – розміщувалася сцена, на якій стояли "помаранчеві".

Тут було три наметових містечка. Тут ніколи не було обмежень свободи висловлювань. А сьогодні ми бачимо абсолютно безпрецедентний крок, коли нова міська влада, новий міський фюрер намагаються утвердити новий порядок – що на майдані Свободи не можна говорити вільно, не можна зустрічатися з тими, з ким хочеш. Суспільству намагаються нав’язати нові правила міської влади – відтепер саме вона буде визначати, з ким можна, а з ким не можна спілкуватися жителям Харкова та його гостям.

Я переконаний, що це — попрання фундаментальних конституційних прав і демократичних принципів. Це дуже швидко може привести країну до фашизму і диктатури. З цим не можна погоджуватися.

Я вважаю, що вчора на майдані відбулась провокація. Я не виключаю, що ситуація повториться і сьогодні — у спалаху емоцій може пролитися кров. А прецедент вже є. Саме вчора на майдані Свободи отримав серйозні тілесні ушкодження депутат міської ради, голова фракцій "Наша Україна" у міський раді Андрій Руденко.

Як громадянин, як гарант конституційних прав та свобод жителів області, як представник Президента, я не можу змиритися з тим, що відбувається. Саме тому сьогодні я буду намагатися попередити можливе чергове побоїще.

Нажаль, я вимушений попередити жителів міста, які прийдуть на зустріч з народними депутатами України, уважно подивиться, чи не стирчать в деяких "товаришів" з кишень білі рукавички, як це було під час відомого масового побиття на вулиці Клочківській.