Приветствие председателя Харьковской облгосадминистрации Арсена Авакова ко дню Соборности Украины

Шановні друзі!

Двадцяте століття залишило нам у спадок події, які віддаляючись з кожним роком, не втрачають своєї значущості та актуальності. Безумовно, до таких подій належить 22 січня 1919 року — день ухвали Акту Злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. Цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України величним національним святом — Днем Соборності. Акт Злуки насамперед був спробою ліквідації вікової роз'єднувальної межі між Заходом і Сходом України.

Нині унітарність нашої держави закріплена в Конституції України, а цілісність території виступає ключовим фактором її суверенітету.

Вірю, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Плекаймо все, що працює на ідею загальнонаціональної єдності, повсякчас пам’ятаючи про незліченні жертви, принесені на вівтар незалежності і соборності.

Із святом вас, шановні Харків’яни!

З повагою,

Голова
Харківської обласної
державної адміністрації

Арсен АВАКОВ