КРИМІНАЛ ТИМ, ХТО ПРОДАЕ ГОЛОСИ

Я разом з групою фахівців, виступаю з ініціативою негайно прийняти Закон України про внесення змін до Кримінального Кодексу України, щодо посилення відповідальності усіх сторін виборчого процесу
Новий Законопроект передбачає посилення відповідальності за порушення виборчих прав громадян . Йдеться про покарання за підкуп виборців , підтасування результатів волевиявлення , підробку виборчої документації та інших правопорушень виборчого процесу.

Ще одна новація для українського законодавства — ввести кримінальну відповідальність для виборців , які погоджуються прийняти кошти та інші матеріальні блага в обмін на голосування за того чи іншого кандидата чи політичну силу.

Ні для кого не секрет, що підкуп виборців, та інші порушення стали нормою життя для Українського суспільства. Завдання МВС – покласти край безвідповідальній діяльності осіб, для яких підкуп виборців — звичайна справа.. Відповідати за підкуп повинні не тільки ті, хто пропонує, але й ті – хто погоджується.

Ми пропонуємо запровадити норму, якщо виборець погодиться віддати свій голос в обмін на грошові чи матеріальні вигоди він повинен нести відповідальність. Це може бути штраф у розмірі від 1700 до 5400 гривень чи виправні роботи на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк.

Якщо на гарячому спіймають осіб, які пропонують виборцю прийняти «угоду», то вони теж відповідатимуть перед Законом, це може бути ув’язнення на строк від 5 до 7 років.

Завдання органів внутрішніх справ, полягає не у виявлення та покаранні виборців, які погодилися бути підкупленими. Наша мета у наближенні виборчого процесу в Україні до демократичних стандартів, до беззаперечного дотримання Закону всіма сторонами виборчого процесу та профілактика можливих порушень виборчих прав громадян.

Маю намір звернутись до в.о. Президента України, Кабміну з пропозицією внести відповідний Законопроект до повістки дня найближчого засідання Верховної Ради для його негайного та позачергового обговорення.
Сподіваюсь, що Верховна Рада України підтримає внесення запропонованих змін до Кримінального Кодексу, а позачергові вибори Президента України, та довибори депутатів місцевій Рад та міських голів пройдуть з щонайменшими порушеннями виборчого законодавства.
Я дав доручення відповідним структурам МВС перевірити всі зареєстровані випадки порушення виборчих прав, які раніше не розслідувались.

Ось так це закріплено у законодавстві європейських країн

* * *
Кримінальний кодекс ФРН
§ І08Ь. Підкуп при здійсненні виборчого права
(1) Хто пропонує, обіцяє або передає подарунки або інші вигоди іншій особі, щоб ця особа не реалізовувало своє виборче право або реалізовувало його певним чином, карається позбавленням волі на строк до 5 років або грошовим штрафом. —
(2) Так само карається той, хто вимагає подарунки або інші в ягоди, піддається обіцянкам щодо їх отримання або приймає їх за те, що не бере участь у виборах або здійснює своє виборче право певним чином.

Кримінальний кодекс Австрії

§ 265 Підкуп підчас виборів або референдуму
(1) Хто пропонує, обіцяє або забезпечує особі, що має право участі у виборах або референдумі, винагороду, щоб ця особа проголосувала певним чином або не голосувала, або голосувала або обирала не певним чином, карається позбавленням волі до одного року.
(2) Так само карається особа, що має право участі у виборах або референдумі, якщо вона вимагає винагороду, приймає її або піддається обіцянкам щодо її отримання за те, що вона не голосуватиме або обиратиме або голосуватиме й обиратиме не певним чином.

Кримінальний кодекс Швейцарії

Ст. 281 Підкуп під час виборів.
Хто особі, що має право голосу, пропонує, обіцяє, дає або дає можливість отримати подарунок або вигоду з тим, щоб ця особа проголосувала або обрала певним чином, брала або не брала участь у референдумі або ініціативній вимозі
Хто особі, що має право голосу, пропонує, обіцяє, дає або дає можливість отримати голосуванні подарунок або вигоду, щоб вона не брала участь у виборах або
Хто, як особа, що має право голосу, піддається обіцянкам або отриманню такої вигоди,
Карається позбавленням волі до 3 років або грошовим штрафом.