Корпорація Mitsubishi знизила вартість автомобілів для Нацполіції на 14% — це 101 додаткова машина!

Радий повідомити, що голова корпорації Mitsubishi Motors пан Осамі Месуко погодився взяти до уваги моє звернення щодо можливості оптимізації вартості автомобілів Mitsubishi Outlander PHEV для української поліції у зв’язку з особливістю ситуації в країні, та висловив готовність надати знижку. Центр обслуговування підрозділів Національної поліції України отримав листа від офіційного представника корпорації Mitsubishi Motors в Україні щодо узгодження надання знижки в розмірі до 14% від початкової вартості проекту.

Таким чином, в результаті перемовин, Національна поліція отримує можливість придбати за виділені Україні в рамках Кіотського протоколу 958 440 774,25 грн. орієнтовно на 101 спеціалізований автомобіль Mitsubishi Outlander PHEV більше (з урахуванням кольорографічного обладнання, сигнально-гучномовного пристрою та радіостанції).

Остаточна ціна буде визначена найближчим часом після погодження змін до договору та узгодження нових кількісних показників в установленому порядку з Міністерством екології та природних ресурсів та іншими органами.

  • * * *

Нагадаю, реалізація Проекту екологічних (зелених) інвестицій по заміні рухомого складу існуючих патрульних автомобілів у Національній поліції України автомобілями з гібридною силовою установкою, відбувається згідно протокольного рішення Кабінету Міністрів України.

Проект передбачає що, з одного боку, новий поліцейській автомобіль повинен повністю сприяти виконанню поліцейськими своїх функцій по протидії злочинності, охороні публічного порядку, як в міській зоні, так і в умовах пересіченої місцевості, а з іншого боку – має відповідати екологічним вимогам, виходячи з необхідності реалізації Україною, як стороною Кіотського протоколу, зобов’язань по обмеженню та/або скороченню викидів парникових газів (забруднюючих речовин) у транспортній галузі.

При проведенні моніторингу ринку гібридних автомобілів були взяти до наступні параметри:

  • низьке споживання палива завдяки застосуванню гібридної силової установки та інтелектуальної системи керування нею;
  • низький рівень викидів забруднюючих речовин в атмосферу, відповідаючий екологічному стандарту Євро-5;
  • можливість підзарядки автомобілів від звичайної розетки 220 Вт або станції швидкої зарядки, та рух за рахунок електробатареї при повній зарядці батареї без використання бензинового двигуна для зменшення викидів забруднюючих речовин;
  • технічні габарити, які забезпечують компактне розташування особового складу поліцейського патруля, необхідного екіпірування (зброї, спеціальних засобів, предметів індивідуального захисту тощо), а також мати місця для транспортування затриманих осіб;
  • можливість достатньо тривалого строку патрулювання, а за необхідності — переслідування правопорушників (злочинців), як у населених пунктах з асфальтованим дорожнім покриттям, так і поза їх межами, в умовах бездоріжжя, або ж у сільській, пересіченій місцевості ;

На підставі вказаних параметрів, а також істотної енергетичної та екологічної ефективності, внаслідок низького рівня використання нафтопродуктів (до 2,0 літрів/100 км. при зарядженій батареї), пробігу на електричній батареї – до 52 км. та мінімального рівня викидів СО2 в обсязі до 44 грам/км., було визначено за доцільне проводити реалізацію Проекту на базі автомобіля Mitsubishi Outlander PHEV, який найбільш відповідає тактико-технічним, екологічним, енергетичним критеріям.

Цінова експертиза Проекту була проведена Київською торгово-промисловою палатою на підставі інформації офіційного імпортера компанії Mitsubishi Motor Corporation в Україні — ТОВ «ЕмЕмСі Україна».

Реалізацію Проекту, фінансовий ресурс якого складає 958 440 774,25 грн., на базі автомобіля з гібридною силовою установкою Mitsubishi Outlander PHEV, було схвалено Міжвідомчою робочою групою та Мінприроди, та погоджено з Мінфіном і уповноваженими Японськими компаніями.

Оголошення про проведення процедури закупівлі автомобілів UA-2016-11-16-001476-a оприлюднене на веб-порталі публічних закупівель ProZorro http://prozorro.gov.ua.

За результатом електронного відбору пропозицію було подано учасником — ТОВ «Ніко Діамант», яке є офіційним дилером компанії Mitsubishi в Україні, із ціною пропозиції в 958 440 774,25 грн., по закупівлі 635 автомобілів спеціалізованого призначення Mitsubishi Outlander PHEV.

* * *

Однак, у результаті низки заходів щодо зменшення вартості автомобілів, зокрема мого прямого звернення до президента Mitsubishi Motors Corporations, компанія Mitsubishi висловила готовність поетапно знизити у межах 14 відсотків вартість автомобілів Mitsubishi Outlander PHEV, які будуть поставлятись в 2017 році.

Це дасть змогу збільшити обсяг автомобілів, що закуповуються для Національної поліції прогнозовано до 736 одиниць (зростання на 101 одиницю від початкової кількості). Після корекції Проекту і договору про закупівлю, вартість спеціалізованих автомобілів Mitsubishi Outlander PHEV складатиме орієнтовно 1 302 230,0 грн.

Отже вартість автомобілів прогнозується зменшити з 58 600 доларів США (початкова ціна договору) до 49 000 доларів США (орієнтовна скорегована ціна договору) у валютному еквіваленті, згідно з офіційним курсом Національного банку.

Така ціна буде безсумнівно оптимально конкурентоздатною та нижчою за ціну на подібну модель в країнах Західної та Центральної Європи, виходячи з комплектації поліцейського автомобіля Mitsubishi Outlander PHEV.

* * *

Ще одне важливе запитання, що його мені щоразу ставлять журналісти – чому спершу японська сторона визначила вартість більшу, чим коштують аналогічні автомобілі у деяких країнах Західної Європи?

По перше, автомобілі для української поліції, згідно договору, матимуть спеціалізоване обладнання.

А по друге, японська сторона враховувала більші, ніж у Європі ризики щодо гарантійного обслуговування автомобілів, зокрема використання їх в складних умовах поліцейської служби у регіонах з поганими дорогами, у зоні проведення АТО, у особливих режимах тощо. Погодьтесь – є велика різниця між експлуатацією власного авто на дорогах європейських міст та в напруженій службі поліції України!

До того ж в нас поки ще немає розвинутої системи зарядних станцій для електромобілів, тому є риск, що Mitsubishi Outlander будуть іноді заряджатися в екстремальних умовах.

Нами проведено ґрунтовне опрацювання ланцюга «якість (комплектність) – ціна (складові ціни) автомобіля» у співставленні з автомобілем Mitsubishi Outlander PHEV у базовій комплектації, який реалізується споживачам в Німеччині (бо саме ціна у Німеччині чомусь стала прикладом для інсинуацій, що вони наполегливо поширювались у ЗМІ).

Слід враховувати, що у комплектацію автомобілів для Національної поліції України також включено цілу низку додаткових технічних функцій, які відсутні в базовій версії автомобілів для Німеччини, а саме :

а) обігрів сидінь.

б)захисний щит випускної системи (адаптація корпусу автомобіля до неякісного дорожнього покриття, пересіченої місцевості або бездоріжжя);

в) додатковий електричний обігрівач салону (дає можливість підігрівати салон під час зарядження згідно заздалегідь встановленій програмі/таймеру.

г) дистанційне вмикання та вимиканням таймеру зарядження / обігрівання з ключа;

д) додатковий кабель для зарядних пристроїв (для можливості підзарядки електричної батареї від звичайної розетки з напругою в 220 Вт).

Також, автомобіль для поліції обладнується засобами спеціалізованого призначення:

а) сигнально-гучномовним пристроєм;

б) автомобільною радіостанцією;

в) кольоро-графічним поліцейським оформленням.

Крім того, автомобілі для поліції забезпечуються повним гарантійним обслуговуванням та ремонтом від сервісних служб дилерів (дистриб’юторів) Mitsubishi в усіх регіонах України протягом трьох років.

Всі перелічені фактори та технічні опції прямо впливають на кінцеву ціну автомобіля для України, який також переобладнується та сертифікується постачальником в поліцейський автомобіль спеціалізованого призначення.

Тепер перейдемо детально до інших вартісних показників в співставленні з версією автомобіля для Німеччини.

Показники вартості Автомобіля та його комплектація зазначені на веб-сайті Компанії в Німеччині http://www.mitsubishi-motors.de.plug-in-hybrid-outlander/.

Отож, ціна автомобіля Mitsubishi Outlander PHEV в базовій комплектації в Німеччині складає                40 000 Євро, що без урахування ставок ввізного мита, податкових платежів в ЄС становитиме                   31 000 Євро (або в гривневому еквіваленті 894 000 грн., згідно з міжбанківським курсом)

Виходячи з діючих в Україні ставок ввізного мита для автомобілів (10 % вартості), акцизного збору (близько 14 500 грн.), податку на додану вартість (20 % до всіх витрат), витрат на транспортування автомобіля в Україну до споживача (близько 24 000 грн.), вартості спеціалізованого поліцейського обладнання (35 000 грн.), додаткового обладнання для комплектації автомобіля поліції (65 000 грн.), гарантійного обслуговування автомобіля протягом 3 років (40 000 грн.), витрат постачальника, пов’язаних з реалізацією договору (35 000 грн.), остаточна ціна такого автомобіля Mitsubishi, у разі його придбання в Німеччині і поставці в Україну складе близько 1 440 000 грн.,

Отож, як свідчить проведений розрахунок, ціна автомобілів, які будуть поставлятись в Україну (1 302 230 грн.) в рамках проекту екологічних інвестицій для Національної поліції буде В МЕЖАХ 10 % НИЖЧОЮ порівняно з вартістю автомобіля Mitsubishi Outlander PHEV в Німеччині (близько 1 440 000 грн.).

* * *

Хочу щиро подякувати японським партнерам та особисто голові корпорації Mitsubishi Motors пану Осамі Месуко за дружне ставлення до України и допомогу у нашої реформі!