Арсен Аваков дал интервью крупнейшей новостийной компании Канады CBC News

Найбільша інформаційна компанія Канади CBC News поспілкувалась з  Міністром внутрішніх справ України у Канаді, про що написала у своїй статті.

Основні тези статті у перекладі:

ВІД КАБІНЕТА ТРЮДО ОЧІКУЮТЬ ДЕБАТІВ ЩОДО ОНОВЛЕНОЇ МІСІЇ В УКРАЇНІ

Міністр внутрішніх справ України також просить Міністра громадської безпеки Канади про допомогу у боротьбі з кібер-атаками

Ліберальний уряд подав сигнал своїм союзникам про те, що готовий розширити військову тренувальну місію Канади в Україні, як дізнались в CBC News.

Ряд представників Українського уряду високого ранку відвідали Отаву за останні кілька тижнів, попереджуючи про небезпеку, що може трапитись за умов поліпшення холодних відносин з Росією.

Так само вони підтримали готовність Канади поновити допомогу після закінчення строків поточної допомоги у березні 2017.

Декілька джерел, що володіють інформацією, але не можуть подавати її публічно, говорять, що намір Канади продовжити допомогу є дуже чітким,  але її розмір, обсяг і складова все ще мають бути визначеними, а федеральний кабінет все ще має її затвердити.

Минулого літа в Києві Президент Петро Порошенко особисто зробив  пропозицію Прем`єр-Міністру Джастіну Трюдо щодо можливості розширення команди з 200 канадських військових, які проводять курси з підвищення військової підготовки для звичайних українських солдат.

Трюдо на той час ухилявся від прямої відповіді. Він сказав лише, що Канада разом зі своїми союзниками була готова «продовжити бути  послідовними в підтримці  Україні».

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков зустрівся в понеділок з Міністром громадської безпеки Ральфом Гудейлом і вони поміж іншим обговорили вклад Канади у підтримку поліцейської і судової реформи.

В інтерв`ю CBC News Аваков не підтвердив, що вони з Гудейлом обговорювали військову тренувальну допомогу, як і причини, через які Канада припинила програму забезпечення супутниковими зображеннями східних регіонів, де проросійські сепаратисти проводили низькопробну війну на виснаження.

Ці питання не в його юрисдикції, сказав він через перекладача.

ПАРТНЕРСТВО RCMP

Тим не менше, Аваков зробив Гудейлу важливу пропозицію щодо можливої підготовки Канадою підрозділів Національної Гвардії і поліцейських сил.

«Канада, як мені здалося, має велике бажання приймати участь в будівництві структур, таких як національна поліція, де формується партнерство з RCMP, » -сказав він.

Міністр закордонних справ Стефан Діон на початку жовтня заявив про допомогу Україні у вигляді 8,1 млн на тренування і оснащення правоохоронних органів у східно-європейській країні, що знаходиться під ворожим натиском.

«Ми впевнені, що ця програма буде продовжена, — зазначив Аваков. — Я не бачу цьому жодних перешкод.»

Канада вклала величезний  внесок у реформу горезвісної дорожньої міліції, яка вважалась корумпованою і жорстокою.

Аваков говорить, що новий крок Канади не буде включати в себе викладання для добровольчих батальйонів, які підпорядковуються Міністерству внутрішніх справ.

Сили самооборони, які вважаються одними з найбільш ефективних і загартованих в боях на фронті, мають сумнівну репутацію і часто звинувачуються в наявності нео-нацистів у своєму складі — заява, яку Аваков категорично заперечує і називає продуктом російської пропаганди.

ДОПОМОГА З КІБЕР-АТАКАМИ

Гудейл і Аваков також докладно обговорили ситуацію з щоденними кібер-атаками в Україні, час від часу перериваючись  на питання важливої інфраструктури, в тому числі питання енергосистеми країни і важливого аеропорту.

Громадська безпека — це приоритет Канади, коли це стосується кібер-атак; і Аваков попросив про допомогу міністерства, а саме доступ до аналітичних програм, що використовує федеральний уряд, тих, що «аналізують великі обсяги інформації», відомі як метадата.

Також Аваков сказав Гудейлу, що був би радий бачити більше канадців серед  спостерігачів за припиненням вогню у складі ОБСЄ.

Минулого літа Канада збільшила свою підтримку, але група зазнає переслідувань — з обох сторін — і втручання зовні, коли намагається притягувати до відповідальності за майже щоденні порушення мирного договору Мінськ-2.

Під час інтерв’ю було відчутно, що попри симпатії до ОБСЄ, він не повністю довіряє її об`єктивності,  зазначаючи, що ця організація часто підпадає під ймовірне залякування зі сторони Росіі.

«Надзвичайно важливо, щоб місія ОБСЄ не закривала очі на порушення зі сторони Росіі,»- сказав він.

Оригінал статті