Телепрограмма «Акценты» с Арсеном Аваковым

Здравствуйте. Я Арсен Аваков. Ми розпочинаємо програму «Акценти» в цьому році у цій чудовій студії. У нашій програмі ми будемо говорити про те, що турбує вас, про те, що турбує громадян області, про головне. Будемо наголошувати, акцентувати. Акценти – це головне, на що ми хочемо звернути увагу.
 
Отже, основні показники проекту економічного та соціального розвитку Харківської області у 2008 році в порівнянні з 2007 роком. Параметри бюджету країни, параметри бюджету області. Про це у цій передачі.
 
Основні показники проекту соціально-економічного розвитку області 2008 року. Це те, що буде покладено в основу прийняття бюджету. Він буде прийнятий 15 січня цього року на черговій сесії обласної ради.
 
В промисловому комплексі області планується збільшення обсягів виробництва на 1 млрд. 240 млн. грн. Насамперед, це буде досягнуто за рахунок збільшення обсягів виробництва у провідних галузях. В харчовій промисловості на 470 млн. грн., в машинобудуванні — що дуже важливо – на 280 млн. грн., у виробництві неметалевих виробів, у тому числі будіндустрії – біля 200 млн. грн. В сільському господарстві прогнозується валовий збір зерна 2 млн. 200 тис. тонн, що на 80 тис. тонн більше врожаю, отриманого в 2007 році. Доброго врожаю — область зайняла перше місце в Україні за збором ранніх зернових і пшениці, за валовим збором зернових – друге.
 
В цьому, у 2008 році, ми плануємо збільшити цей показник. Також прогнозується збільшення в 3 рази врожаю цінної технічної культури — ріпаку.
 
Передбачається, що обсяг іноземних інвестицій на 2008 рік наростаючим підсумком збільшиться на 18%: з 1 млрд. 387 млн. доларів до 1 млрд. 636 млн. доларів США.
 
Загальна сума кредиту в комерційних банках, залучених у розвиток економіки Харківщини, буде збільшена десь на 30%.
 
Оборот роздрібної торгівлі збільшиться на 5,3 млрд. і досягне рівня біля 29 млрд. грн. Це один з кращих показників у країні.
 
Доходи місцевих бюджетів збільшаться на 23% і перевищать 3 млрд. грн.
 
Щодо соціальної сфери. Ви знаєте, що у цьому році значній мірі збільшені показники соціальних виплат. Це закладено у державному бюджеті України, і цей бюджет буде переглянуто наприкінці лютого – в березні місяці, і там буде ще більш впевнена динаміка.
 
В минулому році відбулося подальше збільшення рівня середньої заробітної плати. Темп зростання в 2007 році був 27,9%. За цим показником ми на рівні Дніпропетровської, Запорізької, Львівської та Донецької областей. Таку ж тенденцію ми прогнозуємо і в поточному році. В цілому середньомісячна зарплата за нашими розрахунками буде збільшена на 29,7% і перевищить рівень 1600 грн. А в окремих галузях, в сільському господарстві, у торгівлі, в охороні здоров’я, у освіті заробітна платня зросте більше ніж на третину.
 
Протягом року плануємо створення 67 тис. робочих місць. Буде продовжено будівництво важливих об’єктів та покращення їх матеріально-технічної бази.
 
Це основні риси, основні показники програми соціально-економічного розвитку області, котрі будуть презентовані мною на сесії обласної ради, і вважаю, що будуть затверджені депутатським корпусом. На основі цих показників ми будемо готувати проект бюджету Харківської області на 2008 рік. Це дуже важливий документ, в якому окреслюються всі показники нашого життя в економічній сфері.
 
Обсяг бюджету області складе 6,2 млрд. грн., що на 10% більше, ніж в попередньому році. У тому числі власні й закріплені доходи, на збір яких впливають місцеві органи влади, – 3,1 млрд. грн., це на 19% більше, ніж в попередньому році. Тобто практично на 500 млн.
 
Цільові субвенції з державного бюджету щодо програм соціального захисту населення складуть 1 млрд. 154 млн. грн., що на 17% більше, ніж в попередньому році.
 
У видатковій частині 2008 року враховане збільшення розмірів заробітної плати, і мінімальної заробітної плати наступним чином: з 1 січня мінімальна заробітна платня складе 515 грн., з 1 квітня – 525 грн, з 1 жовтня – 545 грн, з 1 грудня – 605 грн. Таким чином, мінімальний стандарт заробітної платні в цьому році буде поступово збільшуватись відповідно до цього графіку.
 
В 2008 році збільшаться розміри стипендій протягом року майже в 2 рази. Таким чином з 1 січня до 150-300 грн, для студентів ПТУ – 150 грн, вищого навчального закладу 1-2 рівня акредитації – 200 грн, 3-4 рівня акредитації стипендія буде – 300 грн . З 1 вересня від 200 до 530 грн., для студентів ПТУ – 200 грн., вищого навчального закладу 1-2 рівня акредитації – 400 грн., 3-4 рівня акредитації – 530 грн. Така суттєва підтримка нашого студентства.
 
Збільшиться прожитковий мінімум на 1 особу в розрахунках на місяць в розмірі: з 1 січня – 592 грн., з 1 квітня – 605 грн., з 1 липня – 607 грн., з 1 жовтня – 626 грн. І відповідно збільшиться прожитковий мінімум для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення.
 
Окремо хочу підкреслити збільшення з 1 січня 2008 року допомоги при народженні дитини. І нагадую, в яких межах вона буде: 12240 грн. за першу дитину, 25000 грн. за другу дитину, 50000 грн. на третю і наступну дитину. Так що народжуйте, і держава вас підтримає.
 
В результаті плідної роботи державної адміністрації депутатам Верховної Ради з залученням депутатів обласної ради вдалося в цьому році спрямувати додатково на програму соціального захисту населення, на збільшення заробітної плати, оплату енергоносіїв та інші першочергові заходи 90 млн. грн. В попередньому році ця цифра складала 20 млн. грн. Таким чином ми бачимо, що параметри основного фінансового документу, основного фінансового закону області досить непогані. І ми вважаємо, що цей рік буде успішним для Харківщини і буде сприяти нормальній адекватній якості життя для громадян області.
 
Итак, это были цифры. Сухие цифры. А теперь поговорим о ключевых, больших вопросах, которые будут решаться в рамках областного бюджета в этом году на территории Харьковской области, города Харькова и других населенных пунктов области.
 
Во-первых, крупные объекты, которыми мы занимаемся уже не первый год. Это, прежде всего, вопросы строительства метрополитена в городе Харькове, пуска новой станции и вопросы филармонии, очередного цикла, этапа строительства филармонии, а также ряд других объектов.
 
Итак, метро. Так много нам обещало прошлое правительство, серия министров, но ничего не решили. Строительство метрополитена фактически было свёрнуто, и к концу года мы едва-едва удерживали ситуацию для того, чтобы поддержать коллектив и не свернуть работы. На сегодняшний день есть принципиальная договорённость с Президентом Украины, который дал соответствующее распоряжение Кабинету Министров, я имел разговор с Юлией Владимировной Тимошенко. В этом году, я надеюсь, мы получим исчерпывающе необходимые средства для того, чтобы закончить строительство станций метро и, наконец, надеюсь, летом, или, во всяком случае, до конца года, открыть новую станцию метро в Харькове. На этом будут сконцентрированы усилия областной государственной администрации, я не буду больше надеяться ни на какие сторонние силы, а лично возглавлю штаб по строительству и буду просить и городские власти, и правительство заниматься этим вопросом более плотно.
 
Второй вопрос – это филармония. В 2007 году новое здание филармонии очень активно строилось, и мы очень много сделали. Надеюсь, что в этом году мы таким же темпом продолжим и в самом скором будущем будем видеть прекрасные концерты в прекрасном храме культуры.
 
Газификация. Газификация сёл – это качество жизни. Мы неоднократно говорили об этом здесь, в этой студии. И в этом году работы будут продолжены. Есть целый план газификации, который мы, скорее всего, опубликуем в начале февраля. Соответствующие цифры мы сейчас готовим, отрабатываем с главами районов государственных администраций, с главами районных советов, они будут доступны на сайте областной государственной администрации, материалы также будут предоставлены редакциям газет.
 
В Чугуеве, Изюме и Дергачах будут строиться крупные учреждения здравоохранения. В Чугуеве будет завершено строительство детского корпуса больницы, в Изюме мы приступаем к серьёзной реконструкции и начинаем строительство в Дергачевском районе целого поликлинического комплекса.
 
В этом году Харьковская область будет участвовать в эксперименте, который в прошлом году презентовал Президент Украины, по строительству доступного жилья для всех слоёв населения. Надеюсь, что мы выиграем этот конкурс и в числе 8-10 областей в Украине, которым будут предоставлены государственные средства, начнем строить жильё, доступное для всех.
 
В чём смысл этого? Основная философия в том, что 35% финансирования доступного жилья будет произведено за счет государственного бюджета. Порядка трети будет профинансировано местными властями за счет решения земельных вопросов и подготовки коммуникаций. И на оставшуюся треть будет обеспечено ипотечное кредитование сроком на 25 лет государственными банками. Таким образом, возможно в ближайшие несколько лет мы сможем решить проблему доступного жилья для всякого человека, который работает и получает заработную плату. Во всяком случае, я рассчитываю на то, что этот год станет годом, когда мы начинаем системно идти в этом направлении.
 
Конечно же, в этом году мы будем продолжать активно реконструировать, ремонтировать и восстанавливать наши школьные учреждения. По всей области у нас открыто около 970 школ и они нуждаются в постоянной реконструкции — начиная с замен окон и заканчивая ремонтом крыш и систем отопления.
 
В этом году нами подготовлена целая программа, которая, если посмотреть на ее финансовую сторону, включает в себя около 800 млн. грн. Конечно же, столько невозможно сделать за один год, у нас пока таких ресурсов нет, но мы определим приоритеты и в этом году значительную сумму профинансируем как за счет областного бюджета, так и за счет государственного, и сможем серьёзно продвинуться в этом направлении. Так же, как серьёзно продвинулись и в прошлом году.
 
Вот такие основные ключевые параметры нашей работы. Конечно же, что-то я упустил, конечно же, обо всём не скажешь в нескольких словах, но я думаю, что когда мы утвердим бюджет, когда мы получим все документы правительства и сможем сказать о государственных дотациях более конкретно, я буду иметь возможность ещё раз представить эти объекты уже в деталях.
 

Ну, а сейчас хочу вам сказать, что год только начинается, надеюсь, этот год будет успешным для страны, надеюсь, он будет счастливым для вас. Оставайтесь оптимистами, нам ваш оптимизм нужен, мы вместе сделаем очень много. И у нас получится.