Телепрограмма «Акценты» с Арсеном Аваковым

Здравствуйте. Я  Арсен Аваков.В этой студии мы неоднократно говорили о достижениях харьковских аграриев. И сегодня повод поговорить ещё раз.
 
Вся страна и Харьковская область празднует День работника сельского хозяйства. Прекрасные результаты, одни из лучших в стране. Первое место по сбору пшеницы и по многим другим показателям. Таковы достижения харьковских аграриев.
 
Сегодня я пригласил в студию руководителей двух ведущих районов области в сфере сельского хозяйства – Лозовского и Сахновщинского района. Представляю вам главу Лозовской районной государственной администрации — Сергея Владимировича Зеленского.
 
Сергей Зеленский. Добрий день.
 
 Арсен Аваков. Поздравляю вас с праздником. У вас двойной праздник – Указом Президента вам присвоено звание «Заслуженного работника сельского хозяйства». Поздравляю вас.
 
Сергей Зеленский. Дякую, Арсене Борисовичу.
 
 Арсен Аваков. Я впевнений, що це досягнення всього вашого колективу, так, зокрема, ви мені казали сьогодні. А я хотів би, щоб ви зараз представили мешканцям всієї області досягнення аграріїв Лозівського району в цьому році.
 
Сергей Зеленский. Арсене Борисовичу, перш за все, я хотів би подякувати Президенту за цю високу нагороду. Ця відзнака не моя особисто, а я вважаю, що це відзнака всього Лозівського району, селян Лозівщини.
 
Нам є чим пишатися. За декілька років ми досягли значних показників у рослинницькій галузі. Вперше в нас найбільший збір врожаю зернових, він сягає майже 130 тис. тонн. Також ми непогано спрацювали по соняшнику і буряку. В результаті природнокліматичних умов, які склалися навесні, майже 2 місяця не було дощів, все-таки ми не змогли зайняти передове місце. Але дев’яте місце в цілому – також непоганий показник, і селяни Лозівщини вертаються на раніше завойовані передові позиції. За це я їм вдячний, вдячний за їхню роботу, за їхню нелегку працю на ланах, на фермах.
 
Також у нас непогані показники і в тваринництві. Але, нажаль, ця галузь на сьогоднішній день у нас в районі в занепаді, але ми будемо робити все, і Лозівська районна державна адміністрація, і я особисто запевняю вас, що в Лозівському районі все-таки ми тваринництво відродимо, і у нас будуть одні з кращих показників на Харківщині.
 
 Арсен Аваков. Будемо сподіватися. Хочу вас запитати: навесні в нас були великі проблеми, коли засуха поставила дуже складні задачі перед тими, хто сіяв цукровий буряк. Ось два слова про це. І незважаючи на такі важкі умови, зовсім непоганий врожай. Як ви спромоглися?
 
Сергей Зеленский. Арсене Борисовичу, весною ми запрошували вас оглянути наші поля, ви побачили, що…
 
 Арсен Аваков. Да, трещины на полях были такие, что можно в них было руку просунуть.
 
Сергей Зеленский. В нас окрім цього майже 90% цукрових ланів загинуло від заморозків і посухи. Тому ми пересіяли 80%, трохи не пересіяли до запланованого. Але 300 центнерів врожаю дали. Це також непоганий показник при тому, що пересівали ми в значно пізніші строки — через місяць від оптимальних. Це стало можливим завдяки інтенсивним технологіям, які ми у себе в районі застосовуємо.
 
 Арсен Аваков. Какие планы на следующий сельскохозяйственный год? Какие культуры собираетесь увеличивать? Какие планы по посевам?
 
Сергей Зеленский. Плани в нас великі. На сьогоднішній день практично 100% землі обробляється. 3 роки назад в нас не оброблялося більше 10 тис. гектар землі.
 
 Арсен Аваков. Вы сколько времени уже глава администрации?
 
Сергей Зеленский. 2,5 роки.
 
 Арсен Аваков. Запишем вам это в плюс, что земля вся обрабатывается.
 
Сергей Зеленский. Дякую. На сьогодні, дійсно, люди вже стоять у черзі для того, щоб взяти землю, щоб працювати на ній. Ми в цьому році перевиконали план посіву озимих, посіяли майже 23 тисячі. Зараз вони в гарному стані, тільки деяким не вистачає трохи вологи, тому що осінь була засушлива.
 
 Арсен Аваков. Тобто наступного року ви акцент робите на зернові?
 
Сергей Зеленский. Ми розширили посіви озимого ріпаку, також засіяли озимим житом, тому що про цю культуру ми практично забули.
 
 Арсен Аваков. У нас проблемы с рожью постоянно, это один из компонентов черного хлеба, который мы так любим, а выращивают ёё всё меньше и меньше. И то, что вы расширяете посевы ржи — очень верный акцент.
 
Вы глава администрации всего района, и ваша сфера деятельности немного шире, чем просто стимулирование сельского хозяйства, сельскохозяйственного производства. Вы отвечаете за качество жизни людей в районе. И в том числе того же селянина, того же жителя деревни, работника школы, медицины. Пожалуйста, в режиме краткого резюме — что удалось за этот год сделать в Лозовском районе с помощью всех бюджетов и вашей работы, и что ещё предстоит сделать?
 
Сергей Зеленский. За ці 2,5 роки, які я працюю, зроблено дуже багато. І, перш за все, пріоритетом Лозівської районної державної адміністрації була освіта. Тому що без освіти не буде села. На сьогоднішній день, нажаль, в нас проблема з кадрами, але ми робимо все, щоб покращити…
 
 Арсен Аваков. Ви запрошуйте. Вас зараз дивиться вся область, може хтось приїде.
 
Сергей Зеленский. Запрошуємо в Лозівський район працювати. У нас гарний район, є житло. Але, нажаль, молодь не бажає працювати. По освіті дуже багато зроблено — коли я прийшов, практично половина дахів у школах текла, і соромно сказати, але класи були з тазиками. З одного боку діти навчалися, з іншого крапала вода. На щастя, цього вже в районі немає. Що ще сказати? У нас методична робота також була на низькому рівні. Ми зараз покращуємо ці показники по освіті. Ми були на передостанньому місці, а зараз, як кажуть, — у «золотій середині». Ви знаєте більше мене, що це стало можливим завдяки вашій безпосередній підтримці в галузі освіти.
 
 Арсен Аваков. Ми працювали разом в цьому напрямку, не тільки по освіті.
 
Сергей Зеленский. Але, Арсен Борисович, без вашої підтримки Лозівський район би не вийшов з тієї ситуації, яка склалася у нас по соціальним питанням.
 
 Арсен Аваков. Помогают сильным, Сергей Владимирович. Вы работали хорошо, и поэтому вам оказывали помощь. По социальным вопросам, по газификации сёл, что удалось сделать?
 
Сергей Зеленский. По газифікації сіл ми за останній рік газифікували значну кількість населених пунктів, і буквально 3 тижні тому завдяки вашій також підтримці були виділені кошти через обласну раду, що дасть змогу газифікувати село Новоіванівка, де мешкає більше 1000 мешканців. Хоча воно поруч з містом, всього-на-всього 5,5 кілометрів, а газу немає. Це, я сподіваюсь, також дасть можливість заповнити місцевими мешканцями ті будівлі, які зараз пустують у селі, і все-таки підніме рівень і економіки, і соціальні питання покращаться в цьому селі. Ми на сьогоднішній день за цей рік газифікували три села. Також я хочу подякувати і лозівчанам, селянам за те, що вони створили кооперативи, і що в них є бажання покращити самим свої побутові умови, тому що без них би цього не було.
 
По медичному забезпеченню також складна ситуація з кадрами. В цьому році завдяки також вашій підтримці ми одержали 2 амбулаторії сімейного лікаря і обладнання на ФАП. Це також дасть змогу покращити обслуговування населення. Отримали декілька «швидких допомог», це також покращить обслуговування сільського населення.
 
 Арсен Аваков. Сергей Владимирович один из тех глав администрации, который за более чем двухлетнюю свою карьеру руководителя района уяснил, как работают бюрократические механизмы, как работают механизмы, чтобы получить больше денег для района, и эффективно ими пользуется.
 
Итак, на последней сессии областного совета Лозовской район получили максимальную сумму инвестиций, потому что был к этому готов. Здесь выполнили все ранее намеченные работы и подготовились к следующим работам. Это касалось и реконструкции тех же ФАПов, о которых вы сказали, ремонта школ и ремонта дворцов культуры. То есть всей социальной сферы. И мы констатируем, что глава районной государственной администрации должен заниматься не только созданием среды, в которой ведется сельскохозяйственное производство, в данном случае в сельскохозяйственных районах, но и отвечать за качество жизни людей. У Сергея Зеленского это получается, я его поздравляю, и ещё раз поздравляю его с государственной наградой.
 
Сергей Зеленский. Дякую, Арсене Борисовичу. Я сподіваюся виправдати вашу довіру, і ми ще покращимо свої показники, і ви це побачите в найкоротший час.
 
 Арсен Аваков. Успехов Лозовщине, а мы переходим ко второй части нашей программы.
 
Я очень горд тем, что у нас очень сильная команда глав районных государственных администраций. И среди этой элиты первый был Сергей Зеленский, а сейчас представляю вам главу Сахновщинской государственной администрации, Серёгина Виталия Анатольевича. Добрый вечер.
 
Виталий Серегин. Доброго вечора.
 
 Арсен Аваков. Зі святом вас! І також хочу, щоб ви зараз запропонували харків’янам і мешканцям області такий собі невеличкий звіт про те, що вам вдалося зробити.
 
Виталий Серегин. Дякую. Сахновщинський район – один з тих районів, який називається сільськогосподарським. Я повинен сказати, що працюю головою адміністрації 1 рік і 8 місяців. І коли мене призначили на цю посаду, то перше, що ми зробили – це передивилися програму соціально-економічного розвитку Сахновщинського району. Для того, щоб йшов розвиток нашого району, ми першу увагу приділили розвитку сільського господарства. В цьому році ми одні з перших отримали збір ранніх зернових і озимих культур більше 100 тисяч тонн, без кукурудзи. Повинен сказати, що в цьому засушливому році урожайність ранніх зернових разом з озимими склала в нас 25,5 центнера з гектара.
 
 Арсен Аваков. Надо сказать, что Сахновщинский район – это юг области, самое южное направление.
 
Виталий Серегин. Так. І навіть в цьому засушливому році ми виконали ту програму, що ставили перед собою. Ми витримали структуру посівних площ і цукрового буряку, і кукурудзи. Якщо говорити про цукровий буряк, в середньому урожайність по району була 353 центнери з гектара, ми здали більше 140 тисяч тонн на наші переробні заводи.
 
 Арсен Аваков. Потрясающий результат. В среднем 353 центнера с гектара – это специалисты оценят.
 
Виталий Серегин. Дійсно, ми йдемо у цьому напрямку, щоб розвивати ще й тваринництво. В цьому році ми відновили тваринницьку галузь на рівні одного господарства. Ми добавили більше 500 голів корів, із них більше 200 голів дійної череди. Я думаю, що цей напрямок ми будемо підтримувати, і вже запланували собі до кінця року отримати більше 3000 тонн молока на корову. Це не великий показник, але я думаю, що наша «Червона Степова» має ще більші можливості, ми будемо над цим працювати. «Червона степова» – це та порода, яка витримує все і в нашій зоні дуже продуктивна.
 
 Арсен Аваков. Сахновщинский район по итогам неофициального конкурса занял первое место по результатам сельхозпроизводства в этом году. Насколько я понимаю, за последние годы это уникальное достижение.
 
Виталий Серегин. Так. У минулому році ми були на четвертому місці. І я підібрав собі гарну команду, у нас склалися добрі відносини з керівниками господарств, сільхозпідприємств різної форми власності, прийшли інвестори в наш регіон, які зробили посильний вклад у розвиток сільгоспвиробництва. Я повинен сказати, що наш район у 70-ті роки вважався одним із самих хлібозернових, хлібоносних, хлібодатних районів. І ми виріши відновити цю традицію. Будемо тримати перше місце, бо саме таку задачу… хоча, все в житті буває…
 
 Арсен Аваков. Конкуренты подпирают, вот и Зеленский заявил о том же, и Красноградский район заявил, что хочет вернуть лидирующие позиции… это нормально, потому что это конкуренция для людей в общем итоге.
 
Виталий Серегин. І Лозова, і Красноград, ми маємо майже однакові площі, і в нас так само нема жодного клаптика землі, щоб не оброблявся. Вже не вистачає землі для обробки.
 
 Арсен Аваков. Дай Бог. И всё-таки возникает один вопрос. Растет у нас сельскохозяйственное производство с точки зрения интенсификации, новых технологий и так дальше. Но в то же время заработная плата на селе всё ещё низкая. Да, уже не 450, но всё же 720-730 грн. – сегодня это, конечно, не зарплата, потому что, к сожалению, всё кругом дорожает. И вот в этих ножницах цен ваша задача как главы администрации, я ещё раз делаю акцент, я хотел бы, чтобы вы жителям области рассказали, что вы сделали с точки зрения улучшения качества жизни на селе в конкретных сёлах вашего района.
 
Виталий Серегин. За півроку ми обіцяли підвищити заробітну плату на рівень до 1000 грн. Вона буде витримана, на сьогодні ми вже платимо 882 грн., це середній заробіток у селян сільськогосподарств, є і більше. Але це ще не той рівень.
 
Повинен сказати, що в цьому році за рахунок коштів різних бюджетів ми відкрили 2 дитячих садочки, 2 тижні тому відкрили газифікацію будинку культури в селі Шевченково, побудували котельню, провели туди газ. Робимо газифікацію, одне село вже газифікували більше 27 домів, зараз 17 домів ще знаходяться на газифікації, село Івано-Слиньківка, продовжуємо і далі газифікацію села Гришівка. Ведемо розвиток газу, тому що в нас рівень газифікації був найнижчий по області – 32%. Зараз ведемо розвиток газу в південному напрямку. Я повинен сказати, що з допомогою обласної державної адміністрації, за допомогою субвенцій з державного бюджету, ми в цьому році освоїмо 4,8 млн. бюджетних коштів і плюс ще 800 тис. грн. – кошти районного бюджету. Поставимо задачу кожен рік вводити по 1-2 будинки культури з газифікацією. І це ми витримуємо, і будемо робити.
 
Не пізніше 24 грудня при тих умовах, які є, ми проведемо газ і запалимо факел в селі Гришівка. В цьому селі заплановано газифікувати школу (на 198 тис. проект готується). Я повинен сказати, що інвестиції, субвенції з державного бюджету будуть збільшені, я в цьому не сумніваюсь. І будемо проводити далі газифікацію у південному напрямку району.
 
Заплановано дуже багато. Ремонти шкіл. В цьому році ми по соціальній сфері зробили капітальний ремонт поліклінічного відділення, продовжуємо ремонтувати далі за кошти місцевого бюджету. Планується відремонтувати нашу центральну бібліотеку. Там, до речі, ми також провели газ, бібліотека газифікована. І люди всі, які живуть в селищі Сахновщина, дуже добре відкликаються про районну владу і адміністрацію. Я повинен сказати, що роботи попереду дуже багато, задачі ставимо, і будемо їх виконувати. Обіцяне завжди виконується.
 
 Арсен Аваков. Мы с вами уже встречались здесь в студии, и на вопрос, какое у вас хобби, вы сказали: «Мы с женой выращиваем розы».
 
Виталий Серегин. Так, але сьогодні…
 
 Арсен Аваков. Розы завяли?
 
Виталий Серегин. Ні, вони в нас вдома, і я вас запрошую подивитися. Нажаль, в цьому році їх треба було прикрити, і за роботою ми не встигли цього зробити вдома.
 
 Арсен Аваков. Телеканал ОТБ наверняка сделает специальную передачу «Розы главы администрации Сахновщинского района».
 
Я специально в конце передачи заговорил о цветах, потому что всё-таки тяжелая работа аграриев завершается, когда закончены сельскохозяйственные работы, когда мы убрали урожай, и можем погулять, и можем с вами обсуждать, планировать. И теперь, когда мы говорим о цветах, о розах, надо всё-таки думать о том, что качество жизни каждого человека должно быть таким же красивым, как эти цветы, которые вы выращиваете. Я вам желаю этого, я знаю, что у вас это получается. Я поздравляю и вас, и весь Сахновщинский район с первым местом в Харьковской области по сельхозпроизводству. Дай Бог, так и будет.
 
А всем сельхозтруженикам Харьковской области я хочу пожелать всего самого лучшего, и буду надеяться, что такие люди, как Серегин, Зеленский и многие другие руководители будут думать в первую очередь о вас, сельхозтружениках. Оставайтесь оптимистами, так и будет!