Арсен Аваков. Офіційний сайт

Керівник госпіталю МВС Юрій Сак: «Усі карантинні заходи в Україні – правильні та своєчасні!»

Про роботу української бригади лікарів в Італії та вивчення досвіду іноземних колег в боротьбі з коронавірусом розповів сьогодні, 10 квітня, в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера» на ТРК Україна, учасник місії медичної допомоги Італії, керівник госпіталю МВС у Київській області Юрій Сак.

Нагадаємо, 4 квітня група з 20 лікарів-добровольців МВС і МОЗ вилетіла в Італію для допомоги місцевим медикам у боротьбі з коронавірусом. Їх направили в провінцію Марке, де була найбільша кількість хворих і померлих від коронавіруса.

Нагадаємо, що з ініціативи міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова у співпраці з експертами Міністерства охорони здоров’я розроблений план допомоги Італії, в рамках якого Україна направила бригаду медиків  в регіон Марке (Італія). Крім того, 8 квітня МВС направило в Італію частина власних запасів дезинфікуючих засобів – 5 тисяч літрів спеціальних санітайзерів.

Керівник госпіталю МВС у Київській області Юрій Сак розповів, що два тижні тому в провінції Марке навантаження на медиків було дуже великим – тільки в приймальному відділенні знаходилося більше 70 осіб. Незважаючи на те, що медичні працівники теж хворіли на коронавірус, ніхто не звільнився і не перевівся. Сьогодні, завдяки жорсткому карантину, навантаження на лікарів і медсестер вже не таке велике – ситуація поступово стабілізується.

«Я хотів би сказати нашим співвітчизникам, що усі карантинні заходи – виправдані. В Італії, на жаль, вони були із запізненням, що дозволило дуже швидко поширитися цьому вірусу і призвело до великих втрат. Тому, все, що зараз робиться у нас, робиться правильно. Хочу побажати всім здоров’я і подякувати за підтримку».

Він підкреслив, що жорсткі правила карантину, які були введені в Італії, дали свій результат.

«Тут дуже великі штрафи, якщо ти виходиш без необхідності. В українській діаспорі нам пояснили, що штрафи можуть бути від 300 євро і до тюремного ув’язнення. Італійці дуже налякані тим, що вони мають велику захворюваність і смертність. Коли ми приїхали, то не побачили практично жодної людини на вулиці, через введені жорсткі правила щодо карантину. Коли ми виходили з готелю, де живемо, нас кілька разів зупиняла поліція, ми пояснювали, що ми лікарі з України і тільки після цього нас або супроводжували, або відпускали», – зазначив Юрій Сак.

В ексклюзивному інтерв’ю для сайту МВС України Юрій Сак розповів про роботу української місії в Італії, а також практиці іноземних колег в боротьбі з коронавірусом.

«Наша команда була розділена на дві групи по 10 чоловік, ми працюємо в місті Пезаро, інша група працює в місті Урбіно, це десь за 100 км від нас, це все одна провінція Марке. Нас сюди направили, оскільки саме в цій провінції була найбільша кількість захворілих і, на жаль, померлих пацієнтів.

Наша група складається з п’яти лікарів МВС і п’яти чоловік з МОЗ: одна дівчина – лікар, інші – медсестри. Робочий день починається о 08:00 до 14:00, це перша зміна. Друга зміна з 14:00 до 20:00. Ще є нічні зміни – з 20:00 до 08:00. Лікарі на нічні зміни не ходять, тільки медсестри.

Проживаємо в готелі, який знаходиться в 15 хвилинах ходьби від лікарні. Готель був відкритий тільки для нас, живемо по одній людині в номері. Харчування приносять в номер, для того, щоб виключити поширення інфекції.

Персонал лікарні, ми, співробітники готелю – усі дотримуються правил особистої безпеки. Пересуваємося тільки в масках і на відстані 3-5 метрів один від одного», – повідомив Юрій Сак.

Українські медики привезли з собою спецодяг, засоби індивідуального захисту, які їм виділила МВС.

«Всім цим ми користуємося в лікарні. Одягаємо в окремому приміщенні лікарняний спецодяг, а зверху надягаємо нашу захисну. Ми в респіраторах і окулярах. Цього достатньо, щоб захистити себе від коронавірусу. Користуємося антисептиками для рук відразу після контакту або з пацієнтом, або з обладнанням», – зазначив він.

Головний лікар також розповів про алгоритм госпіталізації пацієнтів з симптомами коронавірусу. Звернення до лікарні відбувається наступним чином: якщо пацієнт відчуває якісь проблеми зі здоров’ям, викликається швидка допомога або він сам приходить до лікарні, якщо стан здоров’я дозволяє. Швидка допомога обладнана всім необхідним, що потрібно для перевезення таких пацієнтів. Машини швидкої допомоги повністю заклеєні плівкою, яка обробляється. Весь персонал знаходиться в захисних костюмах. Оскільки важко сказати пацієнт з позитивними або негативними симптомами коронавірусу. Пацієнт доставляється в приймальне відділення, де з ним починають працювати лікарі та медсестри. Збирається анамнез хворого, робиться електрокардіограма, забирається аналіз венозної і артеріальної крові, проводиться ПЦР-діагностика на наявність або відсутність коранавіруса. Якщо у пацієнта позитивний результат на коронавірус – він переміщається в інше відділення.

У лікарні є все необхідне обладнання. Всі протоколи, всі схеми лікування, які італійські колеги застосовують, передають нашим медикам.

«Італійські колеги розуміють, чому ми тут і для чого це робимо, тому все відкрито. Колеги пояснюють, як проходить діагностика і лікування таких пацієнтів. Українські лікарі знайомляться з протоколами лікування та ліками, які застосовуються, їм дозволяють бути присутнім під час хірургічних операцій», – розповів головний лікар МВС.

Exit mobile version