Арсен Аваков. Официальный сайт

Арсен Аваков: Всі кандидати в президенти України отримають захист, але не преференції

Про це 14 січня 2019 року заявляв міністр внутрішніх справ на засіданні із погодження механізмів забезпечення загальної безпеки та законності проведення виборів в Україні.

«На консультації МВС з учасниками ЦВК, Громадянської мережі «Опора», колегіями МВС та керівництвом Національної поліції України погодили механізми забезпечення загальної безпеки та законності виборів. Будемо діяти скординованно й рішуче. Всі кандидатури отримують захист, але не преференції!»- повідомив Арсен Аваков.

Міністр зазначив, що під час президентських виборів в Україні приїдуть близько 850 спостерігачів ОБСЄ. Крім того, для ефективної співпраці та забезпечення громадської безпеки, а також законності виборчого процесу в МВС створено спеціальну робочу групу.

До робочої групи входять представники слідчих і оперативних підрозділів Нацполіції, фахівці з громадської безпеки. Мета роботи – недопущення порушень і провокацій під час усього виборчого процесу, безпосередньо в день голосування і під час підрахунку голосів. Також робоча група займатиметься перевіркою звернень громадян, моніторингом ЗМІ та соцмереж з метою виявлення та припинення порушень виборчого законодавства, і працювати в тісній взаємодії з ЦВК.

Очолив робочу групу МВС радник міністра внутрішніх справ Іван Стойко.


Нагадаємо, що 5 грудня 2018 року міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков і голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук підписали меморандум про співпрацю між відомствами. Такий документ був підписаний вперше за весь час існування ЦВК і МВС.

Крім того, МВС України спільно з Громадянською мережею «Опора» розробили законопроект № 8270, зареєстрований у Верховній Раді. Він значно посилить відповідальність правопорушників за певні види протиправних дій, і дасть поліції ефективний механізм розслідування шляхом віднесення їх до тяжких і особливо тяжких злочинів. Крім того, законопроект передбачає декриміналізацію деяких видів порушень виборчого законодавства, що дасть можливість більш оперативно проводити перевірку і вживати заходів щодо припинення дрібних порушень.

Варто зазначити, що за результатами місцевих виборів 2015 року і перших виборів в об’єднаних територіальних громадах було направлено до суду 75 проваджень. За результатами розслідування винесено 81 вирок (один з них виправдувальний). Щодо 38 громадян накладено штрафні санкції.

Exit mobile version