Сьогодні, 4 червня, на території навчально-тактичного полігону Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС в місті Ромни Сумської області відбулися комплексні навчання з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій із залученням пожежної, аварійно-рятувальної та іншої спеціальної техніки і авіаційних засобів.
Більше 630 рятувальників за допомогою 65 одиниць спеціальної та авіаційної техніки відпрацювали повний спектр заходів з розвідки місця надзвичайної ситуації, пошуку і евакуації постраждалих, надання домедичної допомоги, ліквідації наслідків НС.
«Щороку ми збираємося на комплексне навчання, куди залучаємо всі підрозділи МВС. Мета цих навчань – щоб кожна служба розуміла логіку дій в кожній конкретній ситуації і відпрацювала алгоритм реагування на резонансні надзвичайні ситуації, – розповів міністр внутрішніх справ під час заходу. Я хочу, щоб кожен подивився, як ми зміцніли! За кілька років технічне оснащення рятувальників, підготовка і методи подолання НС покращилися в рази: ми залучаємо літаки, вертольоти, безпілотники, спеціальні 8-тонні пожежні машини … »
Масштабні тренування рятувальників, саперів, авіаторів, кінологів і психологів проводилися відразу на кількох навчальних локаціях.
В ході навчань рятувальники відпрацювали ліквідацію вибуху з подальшим руйнуванням конструкцій, евакуацією постраждалих із застосуванням авіаційної техніки – вертольота ЄС-225 «Super Puma», розгорнули сортувальну площадку для постраждалих.
Рятувальники продемонстрували роботу із деблокаціі постраждалих в ДТП з використанням специфічного обладнання, яким укомплектовані спеціальні аварійно-рятувальні машини.
На одній із локацій ліквідували наслідки аварійного приземлення літака Ан-26, пілот якого доповів диспетчеру про невихід правої основної стійки шасі при заході на посадку в 10 км від злітно-посадкової смуги. На відкритому технічному майданчику промислового підприємства співробітники ДСНС загасили пожежу за допомогою пінної атаки.
Зведений загін рятувальників і авіації продемонстрував роботу в ході гасіння умовної масштабної лісової пожежі. Для ліквідації вогню було залучено пожежний літак АН-32П і вертоліт Мі-8 з водозливним пристроєм. Для координації дій залучених наземних сил і авіаційних засобів був задіяний повітряний пункт управління на базі вертольота ЄС-145.
Відпрацювання цієї ситуації особливо актуально для весняно-літнього періоду і вимагає постійного вдосконалення з боку всіх учасників гасіння пожеж в природних екосистемах.
«Влітку ризик лісових пожеж та інших катастроф природного та техногенного характеру зростає. Наші рятувальники повинні бути готові до всього! Практичні дії співробітників ДСНС, їх взаємодія з Нацполіцією, Нацгвардією – відпрацьовано достойно. Дякую за службу! » – сказав Арсен Аваков.
На базі Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС свої навички показали піротехніки, зведена група екстреної психологічної допомоги і кінологічна служба ДСНС. Рятувальники продемонстрували новітню техніку, зокрема мобільні госпіталі, один з яких розташовувався взимку на Прикарпатті під час пандемії коронавирусной хвороби Covid-19 під час пікового навантаження на медичну систему регіону.