Арсен Аваков. Официальный сайт

Арсен Аваков: Держава Ізраїль – постійний партнер МВС на шляху розвитку безпечного середовища

Міністр внутрішніх справ сьогодні, 8 грудня 2017 року, провів робочу зустріч з делегацією Кнесету Держави Ізраїль.

«Держава Ізраїль продемонструвала себе, як надійний партнер на шляху розвитку безпечного середовища в Україні – ми сподіваємося на подальшу плідну співпрацю та взаєморозуміння», – підкреслив глава МВС.

Арсен Аваков додав, що проект договору про реадмісію та гармонізацію ситуації з наявністю у українських громадян ізраїльських паспортів вже готовий.

«На рівні керівництва країни і міністерств ми виконали велику роботу, щоб врегулювати питання про реадмісію. Найближчим часом текст договору буде відправлений Міграційною службою України дипломатичними каналами до Держави Ізраїль. Ми сподіваємося на його прийняття в найближчий час», – повідомив керівник МВС України.

Глава комітету Кнесету з внутрішньої політики та охорони навколишнього середовища Давид Амсалем запевнив, що Держава Ізраїль розуміє, наскільки важлива місія Міністерства внутрішніх справ України, як центрального органу з питань формування та реалізації державної політики в сфері захисту прав і свобод громадян та боротьби зі злочинністю.

«В Ізраїлі проживає багато вихідців з України, значна частина нашого населення небайдужа до ситуації у вашій країні. Тому для нас важливі відносини і взаємна підтримка на міжнародній арені», – додав він.

Нагадаємо, що 14 вересня 2017 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час зустрічі з міністром внутрішніх справ Ізраїлю Ар’є Дері домовилися про створення спільної робочої групи, із залученням фахівців НПУ і ДМС для розроблення стратегії вирішення питань забезпечення правопорядку як під час щорічного паломництва хасидів до Умані, так і щодо низки інших проблем. У тому числі – щодо підготовки двостороннього договору про реадмісію та гармонізацію ситуації з наявністю у українських громадян ізраїльських паспортів.

 

Довідка:

Кнесет є обраним парламентом Держави Ізраїль і представляє весь спектр існуючих в державі політичних поглядів. Важливо – партії, які заперечують існування держави Ізраїль як країни єврейського народу, заперечують демократичні основи держави і закликають до расизму – не можуть брати участь у виборах.

В Ізраїлі існує поділ між законодавчою, виконавчою і судовою владою. Кнесет є уособленням законодавчої влади, тобто володіє ексклюзивним правом приймати закони, якщо це відбувається згідно з процедурою, встановленою законодавством і не суперечить існуючим Основним законам. Законодавча діяльність є основною функцією Кнесету.

Будучи спадкоємцем Установчих зборів, Кнесет має установчо-законодавчі функції, незважаючи на те, що в минулому були спроби оскаржити таку позицію. Відповідно до Декларації Незалежності конституція держави Ізраїль повинна була бути прийнята 1 жовтня 1948 року, але до нині в Ізраїлі немає завершеної конституції.

Кнесет є органом нагляду над роботою уряду і здійснює цей нагляд через комісії і пленарні засідання.

Кнесет володіє деякими судовими повноваженнями, в які входить скасування статусу недоторканності депутатів і зміщення з посади Президента і державного контролера.

Кнесет також здійснює виборчу функцію.

Exit mobile version