Арсен Аваков. Офіційний сайт

Уряд прийняв Стратегію розвитку системи МВС до 2020 року

15 листопада 2017 року Кабінет міністрів ухвалив Стратегію розвитку МВС України до 2020 року. Основні напрямки розвитку відомства: створення безпечного середовища, протидія злочинності, забезпечення прав людини, підвищення ефективності управління Державним кордоном, збалансована міграційна політика, якість та доступність державних послуг, розвиток кадрового потенціалу.

Документ був розроблений групою фахівців МВС спільно із зарубіжними експертами і представниками громадськості. Проект Стратегії був представлений на відкритому публічному обговоренні – оприлюднений на сайті МВС з можливістю зворотного зв’язку та всі зацікавлені особи могли внести свої пропозиції щодо подальшого процесу реформування системи МВС.

«Сьогодні ми представляємо Стратегію розвитку системи Міністерства внутрішніх справ України до 2020 року, яка логічно продовжує вже розпочаті зміни. Основні напрямки розвитку, передбачені в цьому документі, будуть сприяти підвищенню ролі правоохоронних органів у суспільстві, зміцненню контактів з населенням, втіленню нових підходів і поглядів на нашу роботу. Головний пріоритет МВС – захисні, сервісні функції, а не каральні. До стратегії ми додаємо і план її реалізації, який будемо втілювати крок за кроком. Сподіваюся на вашу підтримку», – заявив міністр внутрішніх справ на засіданні Уряду.

На стартовому етапі реформування МВС за період 2014-2017 р.р. вдалося розмежувати функції загального політичного управління, яке здійснює міністр, і професійного керівництва діяльністю кожного з п’яти Центральних органів виконавчої влади системи МВС. У цей період були створені Національна поліція і Національна гвардія. Одночасно почалася глобальна реформа Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної прикордонної служби та Державної міграційної служби.

За два роки проведення реформ правоохоронне відомство досягло перших позитивних результатів. За даними досліджень, проведених в жовтні 2017 року як міжнародними, так і національними соціологічними службами, рівень довіри громадян становить зараз 52,6% до Національної гвардії, 50,5% до Державної служби з надзвичайних ситуацій, 46,4% до Державної прикордонної служба, 43,9% до добровольчих батальйонів, 39,3% до Національної поліції в цілому і 40,9% для Патрульній поліції окремо.

У тексті Стратегії визначено основні пріоритети подальшої роботи МВС: створення безпечного середовища життєдіяльності людини, забезпечення громадської безпеки та порядку, протидія злочинності, дотримання прав людини, інтегроване управління кордонами, підвищення якості та доступності сервісних послуг, ефективне управління, прозорість і підзвітність діяльності, розвиток кадрового потенціалу та соціальний захист співробітників.

Особливу увагу планується приділити дотриманню прав людини співробітниками правоохоронних органів. Стратегія-2020 передбачає чіткий алгоритм реалізації цього положення: привести відомчі нормативно-правові акти у відповідність до законодавства Євросоюзу; удосконалити нормативно-правове регулювання підстав і порядку застосування фізичної сили, спеціальних засобів і вогнепальної зброї; розробити і ввести на законодавчому рівні норми і процедури захисту і забезпечення прав людей з особливими потребами.

У найближчих планах відомства створення єдиної загальноукраїнської служби екстреної допомоги «112», реформа поліції превенції і законодавче закріплення поняття «кримінального проступку».

Exit mobile version