15 лютого 2007 року
м. Харків, Будинок рад
В перчу чергу дозвольте привітати Вас на гостинній Слобожанщині. Вважаю, що Комітетом Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності не випадково для проведення роботи обрано саме місто Харків. Подібні засідання проходять в нашому місті не в перший раз. Нам пам’ятна робота Комітету Верховної ради в березні 2005 року в чудовому залі Національної юридичної академії і рішення які мали важливе значення для укріплення законності в області.
Ми очікуємо, що й сьогодні засідання Комітету Верховної Ради дасть відповіді на чисельні питання законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.
На Харківщині постійно приділяється увага стану справ в установах виконання покарань області. Зокрема мною особисто відвідано Харківський слідчий ізолятор, створена обласна Спостережна комісія, налагоджена взаємодія з відповідними службами і підрозділами Департаменту з питань виконання покарань.
Вважаю, що оперативна обстановка в установах області залишається задовільною, спокійною та керованою. Протягом 2005-2006 років керівництвом Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Харківській області здійснено ряд заходів, які значно покращили умови утримання засуджених.
У 2006 року введено в дію третє відділення міжобласної туберкульозної лікарні при Жовтневій виправній колонії (№17) та сектор середнього рівня безпеки при Качанівській виправній колонії (№54) для тримання жінок, засуджених до довічного позбавлення волі.
Управлінням Департаменту в Харківській області, за підтримки обласної держадміністрації, проводиться робота щодо поліпшення умов тримання засуджених у відповідність з міжнародними стандартами та залучення державних і громадських організацій до проведення виховної роботи із засудженими, реалізації спільних проектів, спрямованих на формування позитивних змін в особистості засуджених та відновлення їх соціального статусу.
Зокрема, на виконання рішення обласної спостережної комісії, установам виконання покарань за рахунок спонсорських коштів виділено необхідних медикаментів на значну суму, надано низку видань правознавчого характеру.
В установах області продовжується робота щодо переобладнання гуртожитків під блокове розміщення засуджених відповідно до Європейських стандартів. На теперішній час функціонують 29 таких відділень.
Нам також відомі й ті проблеми, які існують в діяльності установ виконання покарань. В-першу чергу, це брак фінансування, що створює борги по платежах, особливо платежі за енергоносії минулих років. В теперішній час ця проблема поступово вирішується, і всі установи своєчасно здійснюють поточні оплату.
У грудні 2006 року обласною державною адміністрацією затверджена Програма створення нових робочих місць для засуджених та забезпечення діяльності установ управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Харківській області на 2006-2010 роки.
Програма передбачає об’єднання зусиль місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, промислових підприємств області та управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Харківській області для реалізації заходів, спрямованих на створення нових робочих місць для засуджених та їх працевлаштування.
У зв’язку з тим, що на виробничих потужностях підприємств установ Державного департаменту України з питань виконання покарань у Харківській області у 2006 році виготовлено та реалізовано товарної продукції на суму майже 60 млн. грн., з яких для потреб Харківської області майже на 9 млн. грн.
Також хочу привернути увагу присутніх щодо перспективи розвитку кримінально-виконавчої служби, та хочу запропонувати розширити Факультет підготовки фахівців для кримінально-виконавчої системи Національної юридичної академії ім. Ярослава Мудрого, збільшити державне замовлення на випускників цієї спеціальності, розвивати наукові дослідження на базі цього факультету. Маю надію, що керівники Національної юридичної академії підтримають мою пропозицію та запевнять членів комітету у наявності в місті Харкові міцної теоретичної та практичної бази для розвитку кримінально-виконавчої науки.
Бажаю успіхів в роботі і перебування на Харківщині.