Шановні слобожанці!
Дорогі друзі!
Вітаю вас з державним святом — Днем Конституції України. Конституція України 1996 року втілила досягнення вітчизняної та світової конституційної науки і практики конституційного будівництва. У ній враховані європейські стандарти демократичної держави і стан розвитку українського суспільства, що притаманні українському конституціоналізму.
Прийняття Конституції України стало значним досягненням українського народу щодо його самовизначення та розвитку, важливою віхою новітньої історії Української держави.
Проте,чергова річниця Основного закону, на жаль, не сприймається в Україні як свято демократії. Ухвалена 13 років тому Конституція так і не стала повноцінною "суспільною угодою", яка регулює правові стосунки між суспільством і владою, і була б обов'язковою до неухильного виконання усіма її "високими сторонами", тому стала лише "мирною угодою" у конфлікті між окремими угрупованнями політичної еліти.
А ціною цього миру став зміст Конституції, в якому відповіді на численні принципові питання були відкладені до "кращих часів".
Шкода, що й політична реформа 2004 року також не ставила на меті повернення правового життя країни у стабільне конституційне русло. Навпаки, вона, силами старої влади, внесла безліч протиріч у функціонування гілок нинішньої влади, штовхаючи країну до тривалої політичної кризи. Чинна редакція Конституції не сприяє знаходженню швидких та адекватних відповідей на болючі питання реформування державного управління, місцевого самоврядування, національної безпеки, потреба у яких посилюються разом із загостренням економічної і політичної кризи.
Вже зараз очевидно, що Конституція України потребує принципових змін і доповнень, а вся конституційна система країни – нової правової культури, заснованої на принципах верховенстві права. Саме тому до обговорення конституційних проблем необхідно залучити якомога більшу кількість експертів, представників усіх гілок влади, політичні партії, недержавні громадські організації, широкі кола українських громадян. Лише за таких умов Конституція може стати документальним затвердженням порозуміння між суспільством і державою, актом укладання політичної угоди між народом і владою.
Глибоко переконаний: переможе історична справедливість, природний розум і потяг до свободи, до демократії народу України і що наша конституція — Конституція України — завжди буде відкритою книгою, до якої вноситимуться поправки чи доповнення всіма поколіннями українського народу, оскільки новий час новим людям продиктує своєчасні рішення для розвитку суспільства і держави.
Зі святом вас!
Голова обласної
державної адміністрації
Арсен АВАКОВ